Kinë, 6 punonjës shëndetësorë të vdekur nga koronavirusi

Mos i humb

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Rritet sërish numri i viktimave nga COVID-19 në Spanjë, 849 të vdekur në 24 orë, mbi 90 mijë të infektuar

Sërish ditë e zezë në Spanjë ku numri i të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar në 8.189, 849 vetëm 24 orët e...

Ushtria e Nigerisë vret një komandant të lartë të Boko Haram

Ushtria e Nigerisë njoftoi se kohët e fundit gjatë një operacioni ka vrarë një komandant të lartë të Boko Haram, njoftuan sot...

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për...

Gjithsej 1.716 pjesëtarë të personelit shëndetësor që ushtruan detyrën e tyre në luftën kundër epidemisë së koronavirusit të ri COVID-19 janë infektuar me sëmundjen, ndërsa gjashtë prej tyre kanë humbur jetën, (AA).

Që nga shpërthimi i epidemisë, në provincën Hubei janë dërguar 21.569 pjesëtarë të kuadrit shëndetësor të organizuar në 189 ekipe.

Zeng Yixin, zëvendësdrejtor i Komisionit Kombëtar Shëndetësor të Kinës, në një konferencë për media në Pekin tha se nga 1.716 punonjësit mjekësor të infektuar, 1.502 janë prekur me sëmundjen në Hubei.

Numri i vdekjeve në Kinë nga koronavirusi i ri, zyrtarisht i njohur si COVID-19, i cili u shfaq më 12 dhjetor në qytetin Wuhan të provincës kineze Hubei, ka arritur në 1.380, ndërsa numri i konfirmuar i të prekurve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 63.851.

Krahas Kinës, raste të virusit janë konfirmuar edhe në mbi 20 vende të tjera.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka shpallur epideminë emergjencë ndërkombëtare.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.