Kinë: Në ashensor gruaja pa simptoma Covid infekton 71 persona në 60 sekonda

Mos i humb

Libi, 55 migrantë të parregullt ndalohen në bregdetin e Mesdheut

Të paktën 55 migrantë të parregullt të kombësive të ndryshme janë ndaluar në bregdetin e Detit Mesdhe të Libisë, njoftoi sot Ministria...

A janë disa njerëz të mbrojtur? Shumica nuk shfaqin probleme nga covid, ende enigmë arsyeja

Tashmë kanë kaluar më shumë se shtatë muaj nga koha kur pandemia e koronavirusit ka vështirësuar jetët e pjesës më të madhe...

“Kurrë mos shkelni të drejtën dhe nderin e dikujt”, Presidenti Meta uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajram me fjalët e profetit Muhamed

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar këtë mbrëmje të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit! Ndërsa...

Kosovë janë regjistruar 13 të vdekur dhe 225 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 477 mostra të marra...

Një grua asimptomatike në ashensor arriti të infektonte rreth shtatëdhjetë njerëz.

Gruaja ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara dhe do të shkonte në karantinë

Një grua e prekur nga koronavirusi, por pa simptoma, arriti të infektojë 71 persona në vetëm 60 sekonda, koha e qëndrimit të saj në ashensor

Sipas ‘Il Fatto Quotidiano’, ngjarja ka ndodhur në Kinë midis fundit të marsit dhe fillimit të prillit.

Gruaja ishte kthyer në shtëpinë e saj në provincën kineze Heilongjiang pasi ishte kthyer nga  Shtetet e Bashkuara. Ajo ishte duke shkuar për në banesën e saj me ashensor, për të filluar periudhën e izolimit të detyrueshëm.

Disa ditë pas udhëtimit të saj të shkurtër në ashensor, i cili zgjati rreth një minutë, fqinji i gruas pa simptoma Covid u shtrua në spital ku u testua pozitiv me koronavirus.

Edhe pse ai ishte asimptomatik si edhe fëmijët e tij, të gjithë u spitalizuan.

Pas pak ditësh prej tyre u infektuan edhe 28 të tjerë, përfshirë infermierë, mjekë dhe pacientë. Burri u transferuar në një strukturë tjetër dhe gjithashtu aty infektoi rreth njëzet njerëz të tjerë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...

Kungullurë – Receta Perfekte Për T’u Shijuar Gjatë Verës

Një shije perfekte për t’u provuar gjatë ditëve të verës pasi kungujt janë të freskët dhe të stinës. Plot...

Në 24 orët e fundit në Brazil shënohen 1.154 vdekje dhe në Meksikë 857 nga covid-19

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1.154 vdekje, ndërsa në Meksikë 857.

Çfarë Duhet Të Bësh Përpara Se Të Ruash Pulën Në Ngrirje

Mishi i pulës përveçse ndër më të shëndetshmit, hyn edhe tek mishrat më të parapëlqyer për shumicën e njerëzve.

I vuri zjarrin një zone të pyllëzuar, arrestohet në flagrancë 57-vjeçari

Policia Pukë, pasi ka marrë njoftim në sallën e komandimit se kishte rënë zjarr në një sipërfaqe pyjore, në fshatin Lumardhë, Bashkia...