Kinoa me kungullesha dhe patëllxhan

Mos i humb

Policia Bashkiake gjobit subjektet, heq çadrat dhe shezlongët tek shkëmbi i Kavajës.

Policia Bashkiake e Durrësit ka zhvilluar sot një aksion në plazh, duke ndëshkuar subjektet që kanë vënë çadra dhe shezlongë pa leje.

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Studimi i fundit: Imuniteti ndaj koronavirusëve mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj

Imuniteti ndaj riinfektimit nga coronaviruset njerëzore mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj, sipas një studimi të Universitetit të Amsterdamit.

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

 

Një pjatë e shijshme dhe e shëndetshme me kinoa (quinoa), mbretëreshën e të gjitha drithërave.

Përbërësit e nevojshëm:

– 1 patëllxhan,
– 1 kungulleshë,
– 2 domate të vogla,
– 3 qepë të reja,
– 2 speca të kuq,
– 1 filxhan kinoa,
– 1 filxhan majdanoz,
– hudhra pluhur,
– borzilok,
– kripë,
– vaj.

Mënyra e përgatitjes:

Patëllxhanin dhe kungulleshat qëroni dhe pritni në kube. Specat dhe qepën grijeni imët dhe fërgoni në vaj të nxehur.

Shtoni patëllxhanin dhe kungulleshat. Kur të fërgohen, qitni 2 -3 filxhanë ujë. Kur uji të vlojë, shtoni hudhrën pluhur dhe kripën.

Kur perimet të zbuten, shtoni kinoan e pastruar.

Domaten kullojeni dhe shtojeni në të. Lëreni që edhe pak të zihen, disa minuta, transmeton Telegrafi.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...