Kjo e hënë i gjen me masa të reja lehtësuese Spanjën

Mos i humb

Produktet “e lira” serbe rikthehen në tregun e Kosovës

Produktet e prodhuara në Serbi janë rikthyer në tregun e Kosovës pasi Qeveria në detyrë e vendit...

I bllokohen 400 mijë dollarë biznesmenit në Tiranë/ Po tentonte t’ia transferonte vëllait jashtë vendit

Është vendosur sekuestro preventive për një llogari banke në shumën 400 mijë dollarë. Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës...

Trump: Rihapni shkollat ​​sa më shpejt të jetë e mundur

“Shkollat ​​në vendin tonë duhet të rihapen sa më shpejt që të jetë e mundur”. Kjo është ajo që shkroi Presidenti Amerikan...

Rama njoftim të rëndësishëm: Në fund të muajit kemi gati strategjinë

Kryeministri Edi Rama dha mbrëmjen e kësaj të diele lajmin e rëndësishëm lidhur me transportin publik dhe...

Të shumta janë vendet që nga kjo e hënë do kenë masa lehtësuese sa i përket luftës ndaj COVID-19. Një prej tyre është dhe Shqipëria që përveç transportit publik dhe ambienteve të mbyllura që grumbullojnë shumë njerëz, ka lejuar çeljen e bareve dhe restoranteve apo dhe stërvitjet e sportistëve.

Por një masë identike e merr sot dhe Italia që hap dyqanet, kafenetë, baret, restorantet apo berberët dhe parukeritë nga kjo e hënë.

Masa lehtësuese gjithashtu kanë marrë edhe vendet turistike si Portugalia dhe Greqia të cilat duket se duan të kapin në kohë sezonin veror edhe këtë vit.

Por jo vetëm edhe Spanja një nga vendet më të goditura nga COVID-19 në Europë dhe botë kjo javë e gjen me masat të tjera lehtësese duke çliruar njerëzit nga Lock-Down apo duke lejuar hapjen e dyqaneve.

Gjithashtu edhe Danimarka dhe Belgjikën kanë ndërmarrë masa lehtësuese.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...