Ballina Shëndetësi Kjo është arsyeja pse nuk duhet të pini kafe me stomakun bosh

Kjo është arsyeja pse nuk duhet të pini kafe me stomakun bosh

53
0

 

Askush nuk ndjehet mirë kur nuk ushqehet në kohën e duhur apo kur ka nevojë.

Uria nuk sjell në trup vetëm ndjenjë jo të mirë apo të pa rehatshme fizike, mirëpo ndikon edhe në dispononim dhe të menduarit.

Kur provoni që t’i bëni gjërat në barkun e zbrazur, është më vështirë të përqendroheni për të kryer punën që nevojitet.

Sado që shumica prej nesh e kanë shprehi që në mëngjes të pinë kafe në barkun e zbrazët, një gjë e tillë ndikon negativisht në shëndet, përcjell KosovaPress.

Është më mirë që kafenë ta pini gjatë apo pas mëngjesit./Kosova post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here