Kjo është pija ideale për mëngjes, efektet janë mahnitëse!

128
0

Karrotat janë të pasura me beta karroten, vitamina A,B,C,K dhe E.

Së bashku me kosin në një smoothie janë të pazëvendësueshme për ta filluar ditën tuaj, pikërisht me konsumimin e tyre.

Ka shumë pak përbërës dhe ju merr vetëm disa minuta për ta bërë.Përbërësit

2 karrota

1 nektarinë

2 feta pjepër (ngjyrë portokalli)

1 kivi

3 lugë kosPërgatitja

Në fillim lajmë karrotat mirë dhe i ziejmë.

Nga ana tjetër qerojmë dhe presim në feta të holla pjeprin, kivin dhe nektarinat. Në një blender shtojmë karrotat e prerë kubikë, frutat dhe kosin.

I përziejmë mirë derisa të krijohet një masë homogjene.

Smoothie juaj është gati!

/Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here