Ballina Shëndetësi Kjo është pija më e mirë për të trajtuar depresionin!

Kjo është pija më e mirë për të trajtuar depresionin!

69
0

Në momente të ndryshme të jetës, mund të ndihemi të mërzitur dhe pa e kuptuar mund të biem në depresion.

Por siç e dini ushqimi është çelësi për të trajtuar shumë sëmundje.Edhe depresioni, zgjidhjen mund ta ketë tek ushqimet. Ne sot do t’ju tregojmë recetën e nje limonate, e cila është mëyra më e mirë për të trajtuar depresionin.

Baza e saj është shafrani i Indisë. Kjo lloj erëze është tashmë e mirëstudiuar dhe e njohur për vetitë e saj të shumta kuruese. Shafrani i Indisë, përveç të tjerash është provuar shkencërisht edhe për vetitë e tij anti-depresive.Përbërësit:

4 filxhanë me ujë të filtruar;

2 lugë gjelle me pudër të shafranit të Indisë;

4 lugë gjelle me mjaltë;

Lëngun e 1 limoni e gjysmë;Në varësi të dëshirës mund të shtoni edhe lëng portokalli.Përgatitja:

Kombinoni të gjithë përbërësit në një enë dhe më pas vendoseni në gota për servirje. Ju bëftë mirë!/Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here