Kollçaku: Më keqinterpretuan për UÇK-në, kam treguar sa shumë kundërshtar ka Kurti

Mos i humb

Refugjatët vazhdojnë pritjen në kufirin grek

Refugjatët vazhdojnë në ditën e 27-të pritjen e tyre në kufirin e Greqisë me ëndrrën për të kaluar në Evropë.

Iran, një 90 vjeçare mposht koronavirusin

Një grua 90-vjeçare në qytetin iranian Kom, epiqendra e koronavirusit në këtë vend, është kuruar nga koronavirusi dhe liruar nga spitali.

Kina reagon ndaj Pompeos i cili përdori termin “Virusi Wuhan”

Pekin Kina ka reaguar ashpër ndaj këmbënguljes së Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Mike Pompeo për të përdorur...

Kinë, 20 të plagosur në aksidentin hekurudhor

Të paktën 20 persona janë plagosur pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat në provincën Hunan të Kinës qendrore të hënën, njoftojnë media lokale.

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku thotë se është keqinterpretuar sa i përket UÇK-së, pasi thekson se vetëm ka cituar një analistë serb, për të treguar se sa shumë kundërshtarë ka Albin Kurti.

Ajo ka shkruar në Facebook se një citat i postuar nga mediat serbe se ardhja e Albin Kurtit paraqet rrezik për Serbinë dhe me gjerë nuk ishin fjalë saja por vetëm citim se sa shumë ka kundërshtarë të tij.

“Asnjë fjalë nuk është e imja në atë citim. Për të gjykuar këtë postim e kam cekur në fund: Në fakt të “kërcënuar” mund të ndihen vetëm ata që flasin dhe sundojnë me veprimet dhe GJUHËN E URREJTJES. Çdo interpretim tjetër është i qëllimshëm dhe dashakeq, sepse opinionet e mia dihen botërisht, e sidomos për luftën e shenjtë të UÇK-së dhe gjithë popullit shqiptar”, ka shkruar Kollçaku.

Ndaj kësaj deklarate ka reaguar edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili ka thënë se është krenar që ka qenë ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që nga themelimi i saj.

Kreu i shtetit e ka pyetur Kollqakun se çfarë krimi ka bërë UÇK-ja?

“Nuk kam menduar, e lëre besuar, se do të vijë dita që një deputete e Kuvendit të Republikës së Kosovës të thotë me krekosje se Kryeministri i tashëm i Kosovës në përballje me Serbinë është më i fortë sepse “nuk ka dosje kriminale të UÇK-së”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Njoftim i rëndësishëm për “Leje Daljet”, Rama i “prerë”: Nga nesër…

Nga dita e hënë ka hyrë në fuqi rregulli i ri në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së CoVid-19.

E konfirmuar: Shërohen 4 pacientë me koronavirus në Kosovë

Katër pacientë me koronavirus janë shëruar në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar minoatri i Shëndetësisë Arben Vitia. Katër pacientë...

SHBA/ Ja kur testohet vaksina për koronavirusin në njerëz, kompania: Prodhojmë mbi 1 miliard doza

Gjiganti farmaceutik amerikan Johnson & Johnson thotë se testimi tek njerëzit i vaksinës së tij eksperimentale për koronavirusin do të fillojë para...

Tjetër ditë e zezë në Itali/ Rritet sërish numri i vdekjeve

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Luftojnë çdo ditë vdekjen tek Infektivi, mjeku i njohur zbulon dhuratën që i la gojëhapur

TIRANE -Mjeku i njohur Tritan Kalo me anë të një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar një dhuratë shumë të bukur që...