Komisioni shqyrton Projektligjin për demarkacionin

Mos i humb

Sot është Dita Botërore e Ujit

Sot shënohet Dita Botërore e Ujit, qëllimi i kësaj dite është të tërheq sa më shumë vëmendje për kujdesin ndaj ujit të...

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë

Për më shumë, ndiqni recetën e detajuar… Përbërësit: – 500 g oriz;– 1 qepë;– 100 ml...

Turqi, rritet në 75 numri i të vdekurve nga COVID-19

Ankara Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, konfirmoi 16 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), me...

Rritja e numrit të viktimave nga koronavirusi, Italia vendim tjetër pas 3 prillit, izolim edhe për dy javë të tjera

Italia po risheh vendimin e ‘Lock- Doën’-it deri në 3 prill duke menduar ta zgjasë atë deri në 18 prill.

Edhe pse Kuvendi i Kosovës zyrtarisht ka shkuar në pushim dimëror sot do të mblidhet Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ku do ta ketë vetëm një pikë të rendit të ditës.

Kjo pikë e rendit të ditës do të jetë shqyrtimi i Projektligjit nr. 06/L-028 për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi.

Komisioni është takuar edhe më 20 dhjetor për çështjen e njëjtë./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...