Komuna e Prishtinës investon mbi 340 mijë euro për kënde lodrash dhe fusha sportive

Mos i humb

Idlib, pas armëpushimit mbi 285 mijë njerëz u kthyen në shtëpitë e tyre

Muhammed Hallaj, drejtor i Grupit të Koordinimit dhe Reagimit në Siri i cili merret me migrimet e civilëve në Idlib, tha se...

Pilaf me fileto pule dhe rrush të thatë

Përbërësit2 fileto pule 2 filxhanë çaji oriz basmati 5 filxhanë lëng pule ose perime 4 lgj vaj ulliri 1 qepë të grirë...

Urdhri i Lleshajt: Policia të ‘kosisë’ kriminelët dhe zyrtarët e lartë që s’bëjnë detyrën. Të ecim para ose të hapim krahun

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj po zhvillon ditën e sotme një takim me autoritete vendore në Velipojë. Mësohet se...

MEDITIME KURANORE – 154

1. Nata e Kadrit dhe vlerat e saj! U përmend nata e Kadrit në suren el Kadër pesë herë, në këto përmendje...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se Drejtoria për Sport ka implementuar projektin e ndërtimit të gjashtë këndeve të lodrave dhe dy fushave sportive.

Këto investime do të kapin vlerën prej 341,717.45 euro dhe sipas Ahmetit do të vendosen në lagje të ndryshme të kryeqytetit, njofton Klan Kosova.

Vendet ku do të bëhet ky projekt janë:

Afër Shkollës Fillore “Iliria” – kënd i lodrave

Afër Shkollës Fillore “Ismail Qemaili” – kënd i lodrave

Afër Shkollës Fillore “ Zenel Hajdini” – kënd i lodrave

Në lagjen Dardania – kënd i lodrave

Në lagjen e Universitetit mbrapa ndërtesës së Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë – kënd i lodrave dhe fushë sportive

Në lagjen Lakërishte mbrapa ProCredit Bank – – kënd i lodrave dhe fushë sportive

“Sporti, loja dhe aktivitetet fizike janë të domosdoshme për zhvillimin mendor e fizik, qysh në fëmijërinë e hershme! Fëmijët janë ata që gëzohen shumë për projekte të tilla! Prandaj, gëzuar fëmijë! ❤️”, ka shkruar Ahmeti.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë...

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet!

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vdekjen e një të tretës së...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Gjuha shqipe, një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është...

ISLAMI DHE MBROJTJA NGA SËMUNDJET

Dr. Amel Kurtishi Islami është një fe që e konsideron dhe e vlerëson shëndetin...