Konsumoni këtë frut dhe shihni rezultatet!

Mos i humb

Lavrov: “Plani i paqes” i SHBA-ve për Lindjen e Mesme favorizon Izraelin

Moskë Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov ka deklaruar se "Plani i paqes" i SHBA-ve për Lindjen e Mesme përmban lëshime të...

Kryemadhi: Kryeministri na premtoi Konferencë Donatorësh dhe na solli Konferencë Kreditorësh!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka mbajtur një takim me strukturat e partisë në Shkodër. Në fjalën e saj...

Gjermania kërkon që faqet e mediave sociale të raportojnë gjuhën e urrejtjes

Kabineti i Qeverisë së Gjermanisë ka aprovuar një projekt-ligj që do të kërkojë nga faqet e mediave sociale si Facebook dhe YouTube të raportojnë...

Durrës:Futet me armë në lokal, qytetarët i bëjnë gjëmën

Një person në Durrës është arrestuar pasi është kapur me armë zjarri pa leje. A.S është pikasur nga qytetarët teksa ka hyrë në një lokal...

Manaferrat përmbajnë lëndë ushqyese, të quajtur polifenolë, të cilat mendohet të nxisin djegien e yndyrës gjatë stërvitjes duke rritur rrjedhjen e gjakut, sipas studiuesve.

Autori i studimit Dr. Sam Shepherd, nga Universiteti John Moores i Liverpool, tha:

Shtatë ditë nuk është një kohë shumë e gjatë për të parë ndryshime të tilla të mëdha.”

Ai deklaroi:

Çdo gjë mbi 20% është zakonisht ajo që ne presim të shohim me 3-4 javë të stërvitjes së rregullt”.

Kjo ndjek kërkimin e mëparshëm që gjeti shtojcën e njëjtë ku shton djegien e yndyrës me rreth 21% tek meshkujt aktivë.

Dr. Shepherd shtoi:

Ishte pozitiv për të parë se efektet e florës së zezë në djegien e dhjamit shtrihen tek femrat, veçanërisht pasi ato kanë një mbështetje më të madhe ndaj yndyrës si lëndë djegëse në krahasim me meshkujt”.

Studiuesit besojnë se nga gjetjet e tyre mund të përfitojnë gjithashtu njerëzit me obezitet ose diabet të tipit 2./Kosova Post/

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...