Kontrollet e policisë në Lezhë-Kurbin/ Tre të arrestuar e dy nën hetim, çfarë u zbulua

Mos i humb

Gjërat që nuk duhet të bëni kurrë kur pini uthull molle

Uthulla e mollës ka shumë vlera shëndetësore, megjithatë përthithja e tyre nga organizmi varet shumë nga mënyra e konsumit të uthullës.

Kinë, rritet në 2.444 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) bëri të ditur se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend...

Erdoğan dhe presidenti uzbek do të hapin Bibliotekën Kombëtare në Presidencën e Turqisë

Biblioteka Kombëtare në rezidencën presidenciale në Ankara do të hapet me një ceremoni nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidenti i Uzbekistanit,...

E rëndë në Kosovë/ Zyrtarja e policisë vret prindërit dhe 2 vëllezërit dhe më pas vetëvritet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kosovë ku një zyrtare e policisë së Kosovës në Gjilan ka vrarë dy prindërit e saj,...

Forcat policore të Komisariateve të Policisë Lezhë, Kurbin dhe Mirditë kanë ushtruar kontrolle në të gjithë qarkun për rritjen e parametrave të sigurisë, ku si rezultat janë arrestuar në flagrancë 3 shtetas si dhe proceduar penalisht 2 të tjerë duke sekuestruar lëndë narkotike Kokainë e Kanabis dhe armë simuluese pa leje.

U arrestuan në flagrancë shtetasit:
S.H., 18 vjeç, banues në Milot, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal, iu gjetën e sekuestruan 18 doza lëndë narkotike Kokainë.
Z.V., 54 vjeç, banues në Shkodër, pasi te “Kryqëzimi i Kallmetit” , u kap duke drejtuar motorin pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

Gj.P., 63 vjeç, banues në Shkodër, sepse në Zejmen u kap duke drejtuar motorin pa leje drejtimi.

Gjithashtu, u proceduan penalisht edhe shtetasit:
Gj.N., 26 vjeç, banues në Kurbin, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal iu gjetën disa doza lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa.
E.J., 18 vjeç, banues në Lezhë, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal iu gjet e bllokua një armë simuluese me karikatorë me 4 fishekë pa leje.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Lezhë dhe Kurbin për veprat penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” “Mbajtje pa leje e armëve sportive”.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...