Kore e Jugut, kryebashkiaku i Seulit llogaritet i zhdukur

Mos i humb

Kosovë: Mbi një mijë gjoba për mosrespektim të masave kundër pandemisë

Në periudhën e fundit në Kosovë është regjistruar një numër rekord i të infektuarve me koronavirusin e ri, si dhe një numër...

Vërshime në Zvicrën lindore pas shirave të mëdha

Gjatë natës nga e hëna në të martë, shirat e rrëmbyeshëm kanë goditur veçanërisht fuqishëm Zvicrën Lindore. Shiu më i madh brenda...

Raporti i qeverisë, Kina investime rekord për hidrokarburet në vitin 2019

Investimet e Kinës në aktivitetet e kërkimit të naftës dhe gazit arritën një rekord prej 11,76 miliardë dollarë në vitin 2019, sipas...

Zbuloni profesionet që paguhen më shumë në vend, specialistët e IT-së ngjiten në vend të tretë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të...

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon është zhdukur.

Policia koreano-jugore ka nisur një kërkim të gjerë për të gjetur kryetarin e qytetit të Seulit, Won-soon pasi familja e tij njoftoi se ai ishte i zhdukur, bëri të ditur Agjencia e Lajmeve Yonhap.

Për zhdukjen vajza e tij lajmëroi sot policinë rreth orës 15:17 (08:17 sipas kohës së Evropës Qendrore).

“Ai ishte larguar nga shtëpia katër deri në pesë orë më parë pasi kishte lënë fjalë si një testament, me telefonin e tij aktualisht të fikur”, thuhet në raportin e paraqitur nga vajza e Park.

Në vijim është duke u zhvilluar një operacion masiv kërkimi me dronë dhe qen policie.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Në ‘luftë’ prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban

Që prej vitit 1949 nuk kanë një marrëdhënie diplomatike, madje e konsiderojnë njëra- tjetrën armike, e megjithatë në këtë situatë të vështirë...

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë në kuadër të një marrëveshjeje bilaterale midis dy vendeve. Sipas një...

Si Të Përballesh Me Simptomat Fizike Të Ankthit

Përjetimi i ndjenjave negative, stresit, mërzisë apo ankthit pa dyshim që janë prezente tek çdo njeri në pjesë të caktuara të ditës...

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...

Kungullurë – Receta Perfekte Për T’u Shijuar Gjatë Verës

Një shije perfekte për t’u provuar gjatë ditëve të verës pasi kungujt janë të freskët dhe të stinës. Plot...