Kosovë : Edhe 5 punëtorë të tjerë të KEK-ut infektohen me COVID-19

Mos i humb

Rritet tensioni mes Pekinit dhe Londrës! Kongresi amerikan voton për sanksione ndaj Kinës

Janë rritur tensionet midis Londrës dhe Pekinit pasi Kryeministri britanik Johnson ka premtuar ‘një korsi të lirë dhe të shpejtë’ për të...

Rama : Vendi s’ndahet ‘mçeftas’, ku do e fuste Thaçi, në bagazh?!

Kryeministri Edi Rama deklaroi se politika shqiptare nuk duhet të presin që një ditë presidenti i Serbisë të njoh pavarësinë e Kosovës....

Persona të panjohur tentuan ta djegin ndërtesën e Reichstag-ut në Berlin

Një grup i personave të panjohur tentuan ta djegin ndërtesën Reichstag në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin. Drejtoria policore në...

Greqia nuk hap sot kufijtë tokësorë me Shqipërinë, plani i hapjes u rrëzua nga zv.ministri i Mbrojtjes Civile

Greqia nuk ka hapur kufitjë sot me Shqipërinë. U përfol se kufijtë tokësorë me Shqipërinë do të hapen nga Greqia, përkundër vendimi...

Nga 19 rastet e konfirmuara të mërkurën në Kosovë, një prej tyre është punëtor i KEK-ut nga Obiliqi.

Derisa KEK sot përmes një njoftimi të bërë në faqen zyrtare ka bërë të ditur se pas testeve të bëra edhe 5 punëtorë të tjerë kanë dalë pozitiv me koronavirus.

Ky është njoftimi i plotë:

Të dashur punëtorë,

Ju njoftojmë se pas testeve të bëra për COVID 19 kanë rezultuar pozitiv edhe 5 kolegë tonë. Prandaj, kemi bërë planin që të gjurmohen kontaktet në KEK të cilët do të dërgohen menjëherë për testime. Të gjithë punëtorët që kanë pasur kontakte me personat e infektuar duhet që paraprakisht të vetë izolohen duke shmangur kontaktet me familjarët dhe kolegët.

Në ndërkohë kërkojmë nga të gjithë punëtorët që të vazhdojnë të mbajnë higjienën dhe distancën sociale. Me rëndësi të veçantë të gjitha grumbullimet janë të ndaluara për shkaqe të evitimit të pandemisë. Menaxherët dhe mbikëqyrësit kanë obligimin e perkujdesit për punëtorët përkatës dhe zbatimin e masave të nevojshme konform rekomandimeve të IKSHPK-së.

Menaxhmenti edhe një herë ju bën thirrje të gjithë punëtorëve të KEK-ut, që të vazhdojnë të respektojnë rekomandimet e lëshuara nga IKSHPK-ja, duke pasur në konsideratë se rreziku nga COVID-19 ende nuk ka kaluar dhe çdo mos kujdes paraqet rrezik për të gjithë punonjësit e korporatës në tërësi!

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).