Kosovë: Më 21 maj, aeroplani i parë pas dy muajve për Itali

Mos i humb

Kryeministri armen testohet pozitiv ndaj COVID-19

Në një video të drejtpërdrejtë në Facebook, Pashinyan tha se ai "me siguri" është infektuar me virusin në një nga takimet e...

Shkodër: Mbytet në lumin Buna një i huaj

Një i huaj ka humbur jetën në lumin Buna, në Shkodër. Bëhet fjalë për një maroken me shtetësi franceze...

Shënohen raste të reja me COVID-19 në Kinë dhe Korenë e Jugut

Rastet në Kinë janë me burim nga jashtë vendit, ndërsa nuk janë regjistruar vdekje nga virusi. Në Kinë ku...

Zgjedhorja, opozita e bashkuar nuk tërhiqet: Këshilli Politik të mblidhet nesër

Ditën e sotme, ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisië kanë zhvilluar një takim me liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha...

Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando, ka njoftuar se pasnesër do të zhvillohet fluturimi i parë direkt nga Kosova për në Itali.

Ambasadori Orlando ka shkruar në Twitter se fluturimi direkt nga Kosova për në Itali është lajm i jashtëzakonshëm.

“Lajme të mrekullueshme. Ne kemi kapërcyer vështirësitë dhe fluturimi i parë direkt nga Kosova për në Itali do të niset më 21 maj. Gjatë karantinës ne kemi siguruar kthimi nga Tirana të të gjithë italianëve që kanë kërkuar asistencë. Kjo do të bëjë gjërat më të lehta, përfshirë edhe punëtorët kosovarë për t’u kthyer në punët e tyre”, ka shkruar ambasadori italian.

Nicola Orlando
@nicolaorlando
Great news! We overcame all hurdles & first direct flight #Kosovo to #Italy departs 21 May.

During lockdown we ensured return via Tirana of ALL Italians who asked assistance. This will make things easier, including for Kosovan workers going back to their jobs!#Restart

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, ka njoftuar po ashtu se gjatë ditëve të ardhshme do të realizohen edhe tri fluturime tjera nga Prishtina për në Zurich, Dusseldorf dhe Stuttgart

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Supë : E pasur dhe e shijshme

Kjo është supë tradicionale italiane, e cila ka prejardhjen që nga koha e vjetër romake Përbërësit:

Si të ulet sheqeri pa ilaçe: Pesë receta nga mjekësia popullore!

Sheqeri i ngritur në organizëm është problem serioz mjekësor, i cili nuk bën të injorohet Sasia e ngritur e...

SA PËRFITUAM NGA RAMAZANI

Falenderimi i takon Allahut dhe salavatet dhe përshëndetjet më të mira qofshin për të dërguarin e Allahut Muhamedin, familjen e tij dhe...

MEDITIME KURANORE – 154

1. Nata e Kadrit dhe vlerat e saj! U përmend nata e Kadrit në suren el Kadër pesë herë, në këto përmendje...

Afrikë e Jugut: Masat e izolimit, “jo kushtetuese” dhe “të pavlefshme”

Një gjykatë afrikano-jugore ka vendosur se disa rregulla të izolimit, të vendosura nga qeveria, ishin jo kushtetuese dhe të pavlefshme.