Kosovë : Në Spitalin e Pejës janë në gjendje të rëndë nga covid-19 13 pacientë .

Mos i humb

Pretendohet se Kina ka ngritur mbi 380 “kampe riedukimi” dhe “qendra paraburgimi” në Xinjiang

Pretendohet se Kina që nga viti 2017 e deri më tani ka ngritur mbi 380 kampe riedukimi dhe qendra paraburgimi në Rajonin...

Debati i parë presidencial, Trump kërkon që Biden të bëjë testin për drogë: Natyrisht pranoj ta bëj dhe unë një të tillë

Presidenti amerikan Donald Trump tha të dielën se do të kërkojë që sfiduesi i tij demokrat për zgjedhjet e 3 nëntorit, ish-Nënpresidenti...

Arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati

Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka treguar se është arrestuar kryetari i kësaj organizate, Hysni Gucati. Arrestimi ndodhi gjatë...

Shqipëria e 4-ta në botë për azilantët/ Meta: Mjaft më! Hapi i parë për rikthim në drejtimin e duhur, respektimi i ‘5 qershorit’ dhe...

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto ku dallohet një raport për periudhën 2010-2019 ku Shqipëria renditet e 4-ta në botë dhe...

Aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 47 pacientë me COVID-19.

Prej tyre, një pacientë është në respirator, 36 të tjerë janë në oksigjeno terapi dhe nga këta 13 janë në gjendje më të rëndë.

Nga personeli i stafit aktualisht janë të infektuar dy mjekë, katër infermierë dhe tre punëtorë të shërbimit teknik.

Kurse, gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 234 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Kush pyet o vlla”, banesa iu shemb nga tërmeti, familja në Kurbin: A rrihet në çadër? Nuk dua luks, veç shtëpi të fus kokën...

Fillimi i sezonit të shirave dhe të ftohtit ka nxjerrë në pah situatën e vështirë që po kalojnë qindra familje, 10 muaj...

Të gjithë ‘vrapojnë’ në orët e fundit, shkon rreth 500 numri i aplikuesve për hetues në ‘FBI-në shqiptare’

Teksa mesnata e ditës së sotme mbyll aplikimet për hetues në Byronë Kombëtare të Hetimit apo siç është quajtur ndryshe FBI-ja shqiptare,...

Rama quajti Bashën ‘shalqi me provë’/ Reagon Salianji: Shqiptarët s’kanë çfarë të presin më, kryeministri është kungull që si hyri doli

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji, ka reaguar në rrjetet sociale, pasi kryeministri Edi Rama e konsideroi liderin e opozitës Lulzim Basha “shalqi...

Makarona me Brokoli dhe Gjizë – Të Mrekullueshme për Darkë

Kjo është një recetë fantastike, e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përgatitur. Kërkon vetëm pak minuta për t’u...

Presidenti serb, Vuçiç: Marrëveshjet me Kosovën duhet të zbatohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se e gjitha marrëveshjet me Kosovën, të nënshkruara në Bruksel, duhet të zbatohen. Sipas tij, ato...