Kosovë : Shembet dheu në Minierën e Artanës, dy minatorë të vdekur

Mos i humb

Infektohen me COVID-19 kryetarja dhe një gjyqtare, mbyllet Gjykata e Apelit Durrës dhe ajo e Kavajës

Kryetarja e Gjykatës së Apelit të Durrësit dhe një gjyqtare kanë rezultuar pozitive me COVID-19, ndërsa sot është marrë vendimi i mbylljes...

Rama-Bashës: Mos na provokoni! S’ua kemi borxh as ne, as populli. Morët gjithçka deshët!

Kryeministri Edi Rama vazhdon t’i bëjë thirrje Bashës për çështjen e marrëveshjes së 5 qershorit, ku përsërit thirrjen që opozita jashtë parlamentit...

Aksidentoi për vdekje të riun kalimtar dhe u largua nga vendi i ngjarjes, pranga 28-vjeçarit

Një ditë pas aksidentimit të 25-vjeçarit në Përrenjas, i cili u përplas për vdekje nga një makinë teksa ecte në rrugë, policia...

Greqi: Gjykata pushon çështjen për ish-ambasadoren Ardiana Hobdari

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pushuar çështjen e vjedhjes së pasaportave në Greqi, ku nën akuzë ishte dhe ambasadorja shqiptare Ardiana...

Dy persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së dheut në Minierën e Artanës.

Lajmin e ka konfirmuar , drejtori i minierës, Hysen Vranjolli.

Ai, ka thënë se deri tashti ka informacione se janë konfirmuar dy persona, ndërsa thotë se nuk ka persona të tjerë që kanë mbetur të ngujuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Çavuşoğlu: Kundërshtojmë komentet rreth Ajasofjes që intervenojnë në të drejtën e sovranitetit të Turqisë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, theksoi se kundërshtojnë fuqimisht komentet rreth vendimit për hapjen e Ajasofjes si xhami, që janë të...

Shtyhet mbledhja e Komisionit të Ligjeve/ Opozita tërhiqet nga pragu 5%! PS: Shumë i ulët 2%

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit është shtyrë për në orën 18:00 për të diskutuar për projektligjin e opozitës parlamentare për...

Rama: Panoramë fantastike për udhëtarët! Balluku: Drejt restaurimit ura e Ali Pashës

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e Bypass-it të Tepelenës 1.8 kilometra që lidh segmentet rrugore Levan- Tepelenë dhe Tepelenë-...

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është futur zyrtarisht në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zgjasin 3 ditë. Sot, më...

Kush janë 4 të dënuarit në Tiranë e Kavajë që duhet të deklarojnë burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar katër personazhe të botës së krimit në Tiranë e Kavajë, të dënuar për trafikimm lëndësh narkotike...