Kosovë, shtrenjtohet mielli buka lirohet

Mos i humb

SHBA, 920 viktima nga COVID-19 brenda 24 orëve

Numri i viktamve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 4.090, pasi 920 persona kanë humbur jetën...

Taxhikistani fqinji i Kinës, një ndër vendet e pakta pa raste me COVID-19

Fqinji kufitar i Kinës, Taxhikistani, tërheq vëmendjen si një nga vendet e pakta në botë që nuk ka raportuar raste me koronavirus...

Misioni i ri detar i BE-së në Libi, i njëanshëm dhe i keqkonceptuar

FERHAT POLAT Bashkimi Evropian (BE) ka nisur një mision të ri detar në Detin Mesdhe me qëllim të zbatimit...

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për...

Vazhdon që buka në Kosova të shitet me çmime të ndryshme. Diku 40 cent, 30 cent, 15 cent e ka raste ku një bukë shitet edhe për 10 cent.

Furrtarët thonë se buka e lirë nuk ka vlera të mira ushqyese dhe përgatitet me peshë e cilësi më të dobët.
Ata thonë se shteti duhet të angazhohet për bukë standarde që do të shtonte kualitetin në furra dhe fabrika të bukës.

“Tash 1 vit mielli u kanë 20 euro ndërsa çmimi i bukës 25 cent, tash u bë milli 27 deri në 28 euro, çmimi u bukës u zvogëlua, nuk e di si u bë kjo a po shtyhen firmat e mëdha mes veti apo si nuk e di”, thotë njëri prej furrtarëve./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).