Kosovë : Vdes një person nga Podujeva, shkak covid-19

Mos i humb

Banka Botërore i përgjigjet kërkesës së qeverisë: Financim 15 milionë euro për luftën ndaj COVID-19 në Shqipëri

Banka Botërore ka miratuar ditën e djeshme një financim prej 15 milionë eurosh për Shqipërinë. Financimi do të jetë një projekt...

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Pastronte paratë e kunatit të arrestuar për trafik droge në Danimarkë, sekuestrohet pasuria e Astrit Beqirit dhe bashkëpunëtorit të tij

SPAK ka sekuestruar pasurinë e Astrit Beqirit dhe të Dhimitri Shkodranit, pasi akuzohen për pastrim parash. Beqiri dhe Shkodrani...

Autobusi merr flakë ecje në Tiranë

Një autobus ka marrë flakë në ecje në Tiranë. Automjeti urban i linjës së Paskuqanit ka pësuar një defekt teknik në pjesën...

Ka ndërruar jetë edhe një person i prekur me koronavirus.

Bëhet fjalë për Ajfer Fetahun nga Podujeva, identitetin e të cilit e ka bërë të ditur UD.i kryetarit të Podujevës, Nexhmi Rudari.

Rudari ka shprehur ngushëllime për familjen e të ndjerit të cilin e kishte edhe fqinj dhe mik derisa ka bërë apel tek qytetarët që të vazhdojnë të respektojnë masat.

Njoftimi i plotë:

U pikëllova shumë me lajmin që mora sot, për shkuarjen e hershme e të papritur në amshim të shokut tim të gjeneratës, fqiut tim të mirë, Ajfer Fetahu, i cili kishte kohë për të gjithë dhe ishte i dashur për të gjithë.

Që nga ditët e para të angazhimeve te rezistences ndaj regjimit pushtues serb, Ajferi ishte i angazhuar pothuajse në secilin proces, ndaj dhimbja për ndarjen nga jeta është shumë e madhe.

Miku im para disa ditësh kishte rezultuar pozitiv me virusin Covid-19, i cili pamëshirshëm po merr jetë njerzish në mbarë botën, por edhe në vendin tonë.

Në këto momente të dhimbjes së madhe jam me familjen Fetahu dhe bashkëndjej me ta.

Ngushëllimet e mia më të thella për humbjen e njeriut të mirë!

I përjetshëm kujtimi për Ajferin

Edhe në këto momente dhimbje u bëj thirrje qytetarëve t’u përmbahen udhëzimeve të IKShPK-së dhe ta japin kontributin në mbrojtjen e shëndetit të tyre dhe të familjeve!

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Detyrimi i maskave, francezët hezitojnë, Parisi do të aplikojë mbajtjen e maskave në lagje të caktuara

Franca, Spanja, Greqia janë tri vende evropiane që po raportojnë një shpërthim të pandemisë brenda kufijve të tyre pas lehtësimit të karantinës...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...

Rritet përhapja e Covid19 në Evropë, frikë për një izolim të dytë

Teksa Spanja, Franca dhe Greqia përjetojnë një rritje të theksuar të numrit të të infektuarve nga Covid19, janë shtuar shqetësimet për një...

Austria sërish me numër të lartë të rasteve të reja

Në Austri, pas pesë ditësh me radhë, numri i rasteve të reja me koronavirus përsëri ka arritur në shifra të larta, pasi...