KQZ shtyn për në janar kërkesën për referendum

Mos i humb

OBSH: Covid po ndryshon, por mutacionet nuk tregojnë se ai është zbutur

Maria Van Kerkhove, drejtuese e grupit teknik Covid të Organizatës Botërore të Shëndetit ka deklaruar se "Koronavirusi po ndryshon, por mutacionet nuk...

Në burgjet e Bernës futet detyrimi i mbajtjes së maskës

Tani e tutje, të gjithë të burgosurit, punonjësit dhe vizitorët e burgjeve rajonale të Bernës duhet të mbajnë maska mbrojtëse, njofton drejtoria...

MEDITIME KURANORE – 159

1. Braktisja e Kuranit! E sheh se ai që e shpeshton dëgjimin e poezive duke pasur shërimin e përmismit të zemrës së...

Maska inteligjente për të kryer thirrje dhe për të dërguar mesazhe, pa prekur smartphon-in

Sa herë na ka ndodhur të kemi qenë të detyruar të heqim maskën për tju përgjigjur një thirrje telefonike apo për të...

KQZ ka shtyrë kërkesën për referendum për sistemin zgjedhor të dorëzuar nga 12 aktivistë të shoqërisë civile për në janarin e 2021.

Përplasje ka pasur mes anëtarëve të KQZ teksa Denar Biba nuk ka dashur të shyqrtohet fare kjo kërkesë por Klement Zguri ka ka këmbëngulur.

Në votim ka pasur 1 votë pro nga Zguri dhe 4 kundër, por njëra prej anëtareve Rezarta Bitri ka thënë se vota e saj nuk është kundër por është për shtyrje të kërkesës. Në këtë mënyrë nuk mund të kishte vendim prandaj u shty për në janar të 2021.

DEBATI NË KQZ

KLEMENT ZGURI: Hidhet në votim kërkesa për referendum për ndryshimin e sistemit zgjehdor, 1 pro dhe 4 kundër

REZARTA BITRI: Jo nuk janë 4 kundër

KLEMENT ZGURI: Mos bëni gallatë këtu, o je pro ose je kundër

 ISH-  KREU I KQZ: Jeni institucion i rëndësishëm. Mos u sillni sikur jeni mbledhur për gjel deti.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).