Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie

206
0

Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie

Përbërësit:

▪ 500 g spinaq i freskët
▪ 4 vezë
▪ 500 g brumë shtëpie
▪ ½ lugë përzierje të erëzave me piper
▪ ½ lugë erëza
▪ krip, vaj ulliri

Përgatitja:

Brumin zieni.

Spinaqin lajeni dhe copëtojeni në pjesë të vogla.

Nëpër vaj ulliri të ngrohur mesatarisht skuqeni spinaqin derisa të mos vyshket dhe të mos zbutet (pos vajit spinaqi do të lirojë edhe ujin e vet).

Kur të zbutet shtoni vezët e tundura në të cilat më parë keni shtuar erëzat.

Pasi që vezët të piqen pak, të gjitha përzieni me brumin. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here