Krujë: Dogji furrën për prodhimit e gëlqeres, procedohet penalisht 49-vjeçari

Mos i humb

Ujësjellësi i ri në Pogradec/ Rama: Përfshin Udënishtin dhe Memëlishtin, përfundon në 2021

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ujësjellësi i ri në Pogradec do të përfshijë dy zonat përgjatë liqenit, Memëlishtin dhe Udënishtin.

Alarm për bombë, evakuohet kulla Eiffel, telefonata anonime ngre në ‘këmbë’ Parisin

Një alarm për bombë ka ngritur Parisin në këmbë. Policia dyshon se mund të ketë një bombë në kullën Eiffel bazuar mbi...

“Disiplinoni Damian Gjiknurin”, Halit Valteri: Shqiptarët kanë nevojë për hapje listash dhe jo për klounë politikë

Po mbahet në këto momente seanca e radhës e parlamentit të Shqipërisë. Deputeti Halit Valteri deklafroi në fjalën e...

Pulë me Kërpudha – Kremoze e Plot Shije

Nëse po kërkoni një recete plot krem dhe shije atëherë jeni në vendin e duhur. Kjo pjatë e dytë...

Një 49 vjeçar, banues në fshatin Burizanë, Krujë është proceduar penalisht për për veprën penale “Ndotja e ajrit”.

Policia bën me dije se ka proceduar penalisht shtetasin me iniciale L. P., 49 vjeç, pasi në vendin e quajtur “Krastë”, Krujë, u konstatua duke djegur një furrë për prodhimin e gëlqeres, duke shkaktuar ndotje të ajrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Krujë, për veprime të mëtejshme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një...

Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik (AA). Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve pa kushte, pritet vendimi nga qeveria

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit,...

Studimi: Si ndikojnë kafshët në shëndetin e njeriut

Kafshët mund të kontribuojnë në përmirësimin e shëndetit. Një studim i ri i kryer nga Universiteti i Leeds në bashkëpunim me Western...