Kryeministri i Irakut Adil Abdul-Mahdi vizitë në Turqi

Mos i humb

Katalonja rikthen detyrimin për maskat! Futen në karantinë rreth 30 mijë njerëz

Pas Australisë, me zonën e Melburnit që ka shpallur rimbylljen, Spanja është vendi që, së pari në Europën Perëndimore, ka përdorur masa...

Unioni Afrikan krijoi një konsorcium për provat e vaksinës kundër COVID-19

Unioni Afrikan njoftoi se ka krijuar një konsorcium për provat e vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19). Në njoftim...

PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas...

Opozita siriane reagon ndaj Rusisë dhe Kinës për veton ndaj ndihmave ndërkombëtare

Kryetari i Qeverisë së Përkohshme të Sirisë, Abdurrahman Mustafa, reagoi kundër vetos ruse dhe kineze mbi rinovimin e mekanizmit që mundëson dërgimin...

Kryeministri i Irakut Adil Abdul-Mahdi do të arrijë këtë javë për vizitë në Ankara.

Sipas Kabinetit presidencial për marrëdhënie me opinionit Adil Abdul-Mahdi do të zhvillojë vizitën zyrtare me ftesë të presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan, thuhet në deklaratë.

Përpjekjet kundër terrorizmit, rindërtimi i Irakut dhe bashkëpunimi në sektorin e tregtisë dhe energjisë pritet të jenë fokusi i vizitës.

Krerët pritet të diskutojnë hapat për të përmirësuar bashkëpunimin midis dy vendeve si dhe çështjet rajonale dhe ndërkombëtare në lidhje me Turqinë dhe Irakun.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Xhamitë nuk do të mbyllen, por obligohen disa masa shtesë

Xhamitë nuk do te mbyllen, ky është vendimi i kryesisë se Bashkësisë Islame te Kosovës: 1 Ndalen ligjëratat dhe...

Hoti thotë se Fitër Bajrami e protesta e VV-së rritën numrin e të infektuarve me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti rritjen e rasteve me Covid-19 ia ka atribuuar festës së Fitër Bajramit më 24 maj dhe tubimit...

Njihe Zotin

https://youtu.be/NZ-Pe-JIrQw Titulli: Njihe ZotinAutor: Dr. Mustafa MahmudPërkthyes nga gjuha boshnjake: Nexhat IbrahimiRedaktor profesional: Prof. Nuredin AhmetiRedaktor gjuhësor:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga...

Turqia regjistron 1,012 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh

Turqia regjistroi 1,012 raste të reja të koronavirusit dhe 19 vdekje në 24 orët e kaluara, tha Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca.