Kryeministri izraelit sërish do të testohet për COVID-19

Mos i humb

Rama jep lajmin e mirë për pagat 40 mijë lekëshe

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një statusi në Facebook ka bërë me dije se derdhja në llogari e pagave 40 mijë lekëshe ka...

Gjermania heq paralajmërimin e udhëtimit për 31 vende evropiane

Gjermania sot njoftoi vendimin e saj për heqjen e paralajmërimit të udhëtimit për 31 vendet evropiane, si pjesë e procesit të normalizimit...

Greqia hap kufijtë nga 1 qershori për Shqipërinë, ja si do të udhëtohet

Ambasada greke në Romë informon mënyrën si do të funksionojë hapja e kufijve me 29 vende të botës mes të cilëve dhe...

LDK: Fillimi i javës së ardhshme Kosovën do ta gjejë me qeveri të re

Faktori ndërkombëtar i ka kërkuar politikës kosovare që ta zbatojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Por Vetëvendosja nuk e pranon vendimin dhe për...

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netayahu sërish do të testohet për koronavirus të ri (COVID-19), (AA).

Pasi u vërtetua se këshilltarja e tij Rivka Paluch ishte pozitive ndaj koronavirusit, është marrë vendim që kryeministri Netanyahu sërish t’i nënshtrohet testit.

Ende nuk dihet se kur do të bëhet testi, e as nëse kryeministri Netanyahu do të dëshirojë të qëndrojë në karantinë.

Ndryshe, Netanyahu më 15 mars u testua për koronavirus, duke rezultuar negativ, ndërsa sot u bë e ditur se me koronavirus është infektuar këshilltarja e Netanyahut, Paluch.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Izraelit, në këtë vend deri më tani janë regjistruar 4.347 raste me koronavirus, ndërsa së paku 15 të vdekur.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Avokati nuk paraqitet, shtyhet për në 10 qershor seanca e Kajmakut

Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në 10 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i...

Mbretëria e Bashkuar pret Samitin Global të Vaksinave: Askush nuk mund ta prodhojë atë i vetëm

Sot në Londër është mbledhur Samiti global i vaksinave i organizuar nga Gavi, aleanca globale për vaksinat dhe nga qeveria britanike.

Meta nxjerr dekretin, kush është emri i propozuar

Arben Shehu është emri i zgjedhur nga Meta që i propozohet Kuvendit të Shqipërisë për t’u zgjedhur Kryetar i Kontrollit të Lartë...

Lleshaj për përplasjen tek Teatri Kombëtar: Ligji parashikon deri në përdorimin e armëve…policia qëndroi tek shtrëngimi fizik

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ditën e sotme në foltoren e Kuvendit i është përgjigjur interesit të deputetëve të opozitës për sa...

Hyjnë 16 kamionë nga Serbia me dokumente Republika e Kosovës

Që nga shtimi i masave të reciprocitetit deri më sot në vendin tonë nga Serbia kanë hyrë 16 kamionë më dokumentet “Republika...