Kryevirologu amerikan: Covid është bërë më i fortë, pandemia në fillimet e saj

Mos i humb

PD bën skanerin e 8 viteve keq qeverisje: Rilindja shkatërroi gjithcka, do të ringrejmë ekonominë e njerëzve me qartësi kirurgjikale

Ish-deputeti i PD Florion Mima ka bërë një skaner të 8 viteve që në pushtet është Edi Rama dhe Rilindja.

COVID-19, numri i rasteve në mbarë botën tejkalon 19 milionë

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 19 milionë. Sipas faqes...

Konfirmohet në detyrë Petrit Çomo

Gjyqtari Petrit Çomo, Kryetar i Gjykatës së Tiranës që përball dje me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit është konfirmuar sot në detyrë.

Sallata me Pjepër – Shija e Veçantë e Verës

Një nga frutat më të dashura të stinës i cili konsumohet shumë mirë gjatë ditëve të nxehta pasi dhuron ëmbëlsi dhe shumë...

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci ka deklaruar se ‘Koronavirusi është bërë më i fortë’ dhe se ne ‘do të duhet të jetojmë me të deri sa të gjendet vaksina, e cila mund të jetë gati deri në fund të këtij viti ose fillim të vitit 2021″

Ai u shpreh gjithashtu se “Pandemia Covid-19 është ende në fillimet e saj”.

Fauci paralajmëroi duke theksuar që “Në qoftë se vendet e botës nuk parandalojnë përhapjen e infeksionit, duke ushtruar edhe rivendosjen e masave të kufizimit aty ku është e nevojshme, nuk do të jemi në gjendje ta përballojme pandeminë në muajt në vazhdim, kur situata edhe mund të përkeqësohet më tej”.

I anashkaluar kohët e fundit nga Presidenti Trump, dhe pasi para pak ditësh u shpreh se Europa e ka menazhduar më mirë se SHBA-ja situatën pandemike, Dr. Fauci tha se Trump vazhdon ende ta dëgjojë dhe se ajo që i ndan është riaktivizimi i shpejtë i ekonomisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Belgjika, me rekomandime për të mos udhëtuar në shumë kantone zvicerane

Belgjika së fundmi ka zgjeruar rekomandimin për të mos udhëtuar – dhe për të bërë testin e koronavirusit gjatë kthimit – në...

Nëntë ditë izolim për shkak të COVID-19, këshilltari tregon për gjendjen e Kryeministrit Hoti: Pak kollë e lodhje

Prej nëntë ditësh, Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjendet në izolim, pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen shëndetësore të Hotit,...

Greqi- Turqi! Marina greke qëllon drejt jahtit turk, plagosen tre persona

Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë! Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e...

Zvicra dhuron 4 milionë CHF për të mbështetur libanezët në Bejrut

Zvicra ka premtuar të paktën 4 milionë CHF (4,4 milionë dollarë) në ndihmë të drejtpërdrejtë për popullatën libaneze pas një shpërthimi në...

Tentoi të kalonte drogë drejt Italisë, ekstradohet në Shqipëri 44-vjecari

Falë bashkëpunimit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas shqiptar. Si...