Kujdes me distancën e televizorit kur fëmijët janë duke e shikuar!

Mos i humb

Pengesa tuniziane në ëndrrat e rendit rajonal të Emirateve të Bashkuara Arabe

MEHMET RAKİPOĞLU Nëse i shikojmë aktivitetet e fundit në periudhën e fundit, ashtu siç theksoi ministri i Jashtëm i...

Përfundon takimin me Ruçin/ Yuri Kim dhe Soreca takim me palët e këshillit politik

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka nisur sot një sërë takimesh me palët poltike. Fillimisht ajo ka takuar socialistin Ulsi Manja ndërsa zhvilloi...

Britania fillon provat klinike për trajtimin me remedesivir të pacientëve me Covid-19

Ministria Britanike e Shëndetësisë njoftoi të martën për fillimin e provave të reja klinike të trajtimit me ilaçin antiviral remdesivirit të pacientëve...

Itali : Janë 70 viktima në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Filmat e animuar janë pjesë e përditshme e fëmijëve dhe ata kalojnë me orë të tëra duke i shikuar.

Mirëpo, ka diçka që duhet ti kushtojmë jashtëzakonisht kujdes dhe ajo është distanca nga e cila fëmija vrojton televizorin.

Fëmijët zakonisht janë të prirur të ndjekin programet nga një distancë shumë e afërt me televizorin dhe prindërit shpesh nuk janë vigjilent lidhur me këtë.

Ndjekja e televizorit nga afër është shumë e dëmshme për sytë dhe sidomos për fëmijët të cilët janë shumë më të ndjeshëm.

Distanca duhet të jetë rreth 3 metra dhe nëse vëreni që fëmija ka probleme të shoh nga kjo distancë, bëni mirë të konsultoheni me mjekun për të parë nëse fëmija juaj ka probleme me shikimit./Mesazhi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Hajdari: Të punojmë pa pushim, të mos e mbyllim mbledhjen derisa të arrihet kompromisi

“Duke qenë se na ndajnë vetëm 24 orë nga mbarimi i afatit që kemi vendosur për të përfunduar reformën zgjedhore dhe ende...

VV nis peticion për zgjedhje të reja, paralajmëron veprime në seancën e votimit të qeverisë

Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media, ku kanë bërë të ditur hapat e ardhshëm që do të ndërmarrin pas verdiktit...

Vasili: Asnjë lëshim Rilindjes për vjedhjen e zgjedhjeve!

Refuzimi nga Rilindja i propozimit të Opozitës së Bashkuar, i cili garanton votën e lirë, eviton mbushjen e kutive të votimit si...

Maqedoni e Veriut, 5 të vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit u regjistruan pesë raste të vdekjes nga virusi, me çka numri i...

Zvicër: 15 miliardë franga shtesë për sigurimin e të papunëve

Këshilli Federal i ka propozuar Parlamentit një 15 miliardë franga shtesë në funksion të sanimit të tejkalimit të dëmeve të shkaktuara nga...