Kurti shkon në Açarevë, thotë se Sylejman Selimin e ka shok prej 20 vitesh!

Mos i humb

Bill Gates: Të mbyllet gjithçka për 10 javë, nëse duam ta mundim koronavirusin

Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates, në një shkrim autorial të botuar në Washington Post, u ka bërë apel autoriteteve në SHBA...

Thaçi pritet të takojë liderët politikë, Vetëvendosje thotë se zgjedhjet janë të paevitueshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se këtë javë do të ftojë në takim për konsultime të gjithë liderët e partive...

Indonezi, mbi 100 mijë njerëz preken nga përmbytjet

Mbi 100 mijë njerëz janë prekur nga përmbytjet e shkaktuara si pasojë e shirave intensivë në rajonin Java perëndimore të Indonezisë.

Dy infermiere kosovare infektohen me koronavirus

Janë testuar pozitiv edhe dy infermiere të Klinikës Infektive në QKUK me koronavirus Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar sot...

Pas lirimit nga burgu, ish-gjeneralin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimin- Sulltanin e kanë vizituar qytetarë të shumtë nga gjitha trevat shqiptare, përfshirë këtu edhe figura politike. Sot në Açarevë të Skenderajt për vizitë tek Sylejman Selimin ka qendruar edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i cili ka treguar se me Selimin njihen që moti dhe janë shokë prej 20 vitesh.

Kurti në faqen e tij zyrtare ka postuar disa fotografi nga Açareva, duke treguar se Syles sot i shkëlqente fytyra dhe dukej mirë më shëndet.

Postimi i tij i plotë:

Në vendlindjen e tij në Açarevë, sot vizitova Gjeneral lejtnant Sylejman Selimin. Ai është liruar me kusht nga burgu. Kjo disi i ngjan aq shumë gjendjes së vetë shtetit të Kosovës. Por, Syla është mirë me shëndet dhe fytyra i shkëlqente. Nga Komandant i Zonës Operative të Drenicës te Komandant i Përgjithshëm i UÇK-së te Komandant i TMK-së e i FSK-së e deri te ambasador i Republikës së Kosovës në Tiranë, kanë kaluar 20 vjet prej se e njoh dhe jemi shokë. Por, veprimtaria e tij është edhe më e hershme: ajo nis me Sylën si bashkëluftëtar i Komandantit legjendar Adem Jashari.

Image may contain: 6 people, people smiling, people standing and outdoor

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...

Ambasada e SHBA mesazh të rëndësishëm për viktimat e krimit

Ambasada e SHBA në Tiranë flet sërish për Reformën në Drejtësi, teksa ndalet te viktimat e krimit. Në një...