Kush e mban peng Beratin? Gazetari: E turpshme! Qeveria bllokon donacionin prej 20 milionë dollarësh të BB

Mos i humb

Hajdari: Të punojmë pa pushim, të mos e mbyllim mbledhjen derisa të arrihet kompromisi

“Duke qenë se na ndajnë vetëm 24 orë nga mbarimi i afatit që kemi vendosur për të përfunduar reformën zgjedhore dhe ende...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rama: Do ta ndërtojmë HEC-in e Skavicës me forcat tona.

Kryeministri Edi Rama në një lidhje të drejtpërdrejtë ka premtuar ndër të tjera se do të ndërtohet shumë shpejt Skavica.

Produktet “e lira” serbe rikthehen në tregun e Kosovës

Produktet e prodhuara në Serbi janë rikthyer në tregun e Kosovës pasi Qeveria në detyrë e vendit...

Gazetari Klodian Tomorri ka denoncuar se nga një projekt i Bankës Botërore me një financim prej 71 milionë dollarësh për të mbështetur turizmin në Shiqëri, Berati ka përfituar plot 20 milionë dollarë të cilat janë bllokuar nga qeveria prej një viti.

Sipas tij, Berati është i vetmi qyteti i madh që është lënë pa akses në asnjë autostradë dhe 30 vjet pa rrugë.

Postimi i plotë i Klodian Tomorrit:

Kush e mban peng Beratin?

Banka Boterore financon nje projekt me vlere 71 milione dollare per te mbeshtetur turizmin ne Shqiperi. Projekti synon te permiresoje infrastrukturen urbane ne kater qendra turistike te Jugut.

Berati ka 20 milione dollare aty, per ndertim rrugesh ne lagjet muzeale si dhe per rritjen e vleres se aseteve turistike. Por deri tani nuk ka marre asnje lek te vetem sepse qeveria nuk ben shpronesimet. Eshte cmenduri! Prej nje viti projekti rri i bllokuar sepse qeveria nuk ben shpronesimet.

Parate i merr te gjitha Korca sepse ka lob te forte ne qeveri. Se keshtu ka vajtur puna. Qeveria funksionon si ndermarrje te fortesh, ku parate i merr ai qe ka me shume fuqi.

Ca keni me Beratin? Mire se eshte qyteti i vetem i madh qe e keni lene pa akses ne autostrade, mire se e late gati 30 vjet pa asnje rruge, tani i bllokoni dhe parate e donatoreve.

Ai qytetet vetem turizmin ka potencial ekonomik. Mire nga buxheti nuk beni investime, por te pakten mos bllokoni investimet e donatoreve.

Apo eshte teoria se i kemi votat te sigurta ne Berat, ndaj nuk ka pse te investojme para? Te paturpshem, totalisht te paturpshem. Lene nje qytetet te tere peng.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm...

Tërshëre me çokollatë dhe banane

Po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për një kafjall pak më ndryshe, i cili njëherësh do t’ju ëmbëlsojë Përbërësit:

Hormoni i stresit bllokon të mbajturit mend

Hormoni, të cilin e prodhon organizmi i njeriut kur është nën ndikimin e stresit, ndikon në humbjen e të mbajturit mend, kanë...

Nga koha tek jeta e përtejme, 10 mitet enigmatike universale që vazhdojnë të na magjepsin

Të gjithë ne kemi një dëshirë të brendshme, që kërkon përgjigje për pyetjet më themelore që shtron sot njeriu. Nga kemi ardhur?...

Tani mund të fshini postimet e vjetra në Facebook pa fshirë llogarinë tuaj!

Facebook ka lëshuar një veçori të re për t’ju lejuar të shihni gjithçka që keni postuar në platformën më të madhe të...