Kuvendi i Shqipërisë miraton ndryshimet kushtetuese

Mos i humb

Spanjë/ Vendosen masa të reja kufizuese për 1 milion banorë në Madrid

Duke filluar nga dita e hënë, Madridi do të kufizojë disa nga liritë e lëvizjes në përpjekje për të frnuar përhapjen e...

Shtyhet mbledhja e dy qeverive, Hoti tregon arsyen

Mbledhja e dy qeverive, të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë ishte paraparë të mbahej këtë të premte, por një gjë e tillë...

Ndotja e lumit Gjanica/ Kompanitë e naftës përgjegjëse do të ndëshkohen…

Kompanitë e naftës që ndotin lumin Gjanica me mbetje hidrokarbure do të procedohen penalisht. Reagimi vjen nga kryebashkiaku i Fierit pak ditë...

Turqia regjistron më shumë se 1740 raste të reja infeksioni dhe 68 vdekje në 24 orë

Turqia regjistroi sot 1743 raste të reja infeksioni Covid. Sipas autoriteteve, numri i përgjishëm i të identifikuarve pozitiv që...

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimet Kushtetuese.

Ndryshimet Kushtetuese janë miratuar me 106 vota pro. Ndërkohë kanë qenë 10 deputetë të cilët kanë votuar kundër këtyre ndryshimeve. Nga ana tjetër 6 deputetë nuk morën pjesë në votim.

Në seancën e sotme ishin të pranishëm 116 deputetë, ndërsa 6 munguan, mes tyre 3 për arsye shëndetësore. Në seancë mungonin Enada Kapllani dhe Ligoraq Karamelo, ndërsa nuk votoi Ambra Borova. Ndërkohë në sallë nuk morën pjesë për shkak të prekjes nga Covid-19, tre deputetët Artur Roshi, Elio Hysko dhe Ralf Gjoni.

Kanë votuar kundër deputetët:

Adriatik Alimadhi
Fatjona Dhimitri
Gjetan Gjetani
Kujtim Gjuzi
Elda Hoti
Lefter Maliqi

Erjon Piciri
Artur Roshi
Zef Shtjefni
Suzana Topi

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një...

Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik (AA). Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve pa kushte, pritet vendimi nga qeveria

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit,...

Studimi: Si ndikojnë kafshët në shëndetin e njeriut

Kafshët mund të kontribuojnë në përmirësimin e shëndetit. Një studim i ri i kryer nga Universiteti i Leeds në bashkëpunim me Western...