Ky është deputeti i parë shqiptar i CDU- s në Gjermani

Mos i humb

Qeveria kanadeze përfshin edhe studentët në pakon e ndihmës prej 9 miliardë dollarësh

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në dy ditët e fundit janë regjistruar 2.671 raste të reja, me çka numri i...

Manastirliu: Në fundjavë s’ka kufizime. Ja çfarë do ndodhë pas datës 1 qershor

“Pas disa javësh masash kufizuese të marra në kohën e duhur, pas gjithë përpjekjes tuaj për zbatimin e tyre dhe rezistencës së...

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Kosovë : Vetëvendosje nis peticionin për zgjedhje të reja

Lëvizja Vetëvendosje edhe zyrtarisht ka nisur peticionin me kërkesën e vetme për zgjedhje të reja. Në njoftimin e kësaj...

Kolë Gjoka, është shqiptari i parë që ka fituar të drejtën me qenë deputet i CDU- s në Gjermani.

Dikur azilkërkues në këtë shtet, ndërsa sot ia ka dalë të jetë deputet i CDU- s në Gjermani.

Gjoka në CDU mbante pozicionin e anëtarit të bordit këshillimor, anëtar i grupit civil e zavendës në Komisionin për çështjet sociale e të barazisë gjinore.

Kolë Gjoka nga Rrësheni ka 22 vjet që jeton me familje në Pinenberg të Gjermanisë; që i takon Republikës së Schlesëig Holsteinit.

Në këtë Republikë shqiptarët i janë bashkuar në mënyrë masive CDU-s./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...