Ky produkt cilësohet dhurata e “Zotit”, ja sëmundjet që shëron

Mos i humb

Si u sekuestruan 195 kg kanabis në një kamion në Kapshticë, 4 në pranga

Policia e Korçës ka zbardhur dhe dokumentuar skemën e ngjarjes së sekuestrimit të 195 kg kanabis, vë në pranga 4 shtetas dhe...

Trump: Industria komerciale e hapësirës është e ardhmja

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përgëzuar Elon Musk për përmbushjen e një ëndrre dekadash. Sipas medieve të huaja, ai...

Lëngu i bamjes kundër diabetit, kolesterolit dhe sëmundjeve të veshkave

Në mjekësinë popullore, lëngu i bamjes dhe vetë kjo perime konsiderohet jetësore kundër një sërë sëmundjesh. Ky lëng është veçanërisht efikas në...

Shqipëri : Në 24 orë janë rregjistruar 6 raste pozitive me Covid-19

Sipas MSH, 4 prej rasteve të reja janë në Tiranë, ndërsa dy të tjerët janë në Durrës dhe Mat. Ndërkohë, aktualisht po...

Bëhet fjalë për panxharin,një perime unike në sajë të densitetit të saj të pasur me ushqyes. Ai përmban flavonoide dhe azot organik, dhe posedon pronat e fuqishme vasodilatorike me përfitime te shumta shëndetësore. Panxharët janë të lirë dhe mund te përdoren si një ilaç natyral nga kushdo.

Përfitimet më të mira shëndetësore të panxharëve:

Stimulon tretjen

Përveç detoksifikimit të trupit tuaj, fibra e pranishme në panxhar do të përmirësojë tretjen tuaj dhe parandalimin e problemeve të tretjes.

Rregullon nivelin tuaj të kolesterolit

Panxhari do të ulë nivelin e kolesterolit të keq (LDL) në trup dhe do të rrisë nivelet e kolesterolit të mirë (HDL) në të njëjtën kohë.

Redukton lodhjen

Përmbajtja e nitrateve të panxharit mund t’ju ndihmojë të lehtësoni lodhjen dhe t’ju mbrojnë nga shumë sëmundje.

Një diuretik natyral

Konsumimi i panxhareve çdo ditë do të nxjerrë lëngje dhe toksina nga trupi juaj dhe do të mbajë sistemin tuaj të pastër.

Redukton presionin e gjakut

Konsumimi i lëngut të panxharit do të parandalojë sulmet në zemër dhe zhvillimin e kancerit të zorrës së trashë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Koreja e Veriut: SHBA nuk është në gjendje të kritikojë Kinën

Partia e Punës së lideri koreanoverior Kim Jong-un deklaratën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo kundër Partisë Komuniste të Kinës e...

Rusi, numri i të shëruarve tejkalon shifrën 200.000

Autoritetet shëndetësore njoftuar se që nga fillimi i përhapjes së sëmundjes, në Rusi janë shëruar gjithsej 204.623 persona. Për...

Pakistani tejkalon Kinën në rastet e COVID-19

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, Kina ka raportuar 82.933 raste dhe 4.638 vdekje që nga fillimi i shpërthimit dhjetorin e...

Turqia neutralizoi 78 terroristë në maj

Zëvendësministri i Brendshëm, Ismail Catakli gjatë konferencës mujore për media tha se terroristët e neutralizuar përfshijnë 4 terroristë nga lista e të...

Maqedonia e Veriut regjistron 2 viktima dhe 120 të infektuar nga Covid-19

Maqedonia e Veriut ka regjistruar shifra rekorde të personave të infektuar me koronavirus, që nga fillimi i pandemisë. Ditën e enjte janë...