Ky ushqim nuk duhet të refuzohet asnjëherë në mëngjes

Mos i humb

Numri i vdekjeve globale nga COVID-19 rritet në 16.559

Sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me qendër në SHBA, numri i përgjithshëm i vdekjeve nga pandemia e koronavirusit sot...

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Gjermani rritet në 111

Numri i vdekjeve në Gjermani nga koronavirusi sot është rritur në 111. Sipas Universitetit Johns Hopkins me bazë në...

Britania ndalon të gjitha aktiviteteve tregtare, përveç marketeve dhe farmacive

Në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19), në Britaninë e Madhe është kufizuar dalja e qytetarëve nga shtëpia, ndërsa është...

Kriza politike në Kosovë, ambasadat e fuqive botërore thirrje liderëve: Jepini përparësi luftës ndaj COVID-19 mbi politikën

Lidhur me krizën politike krahas asa të koronavirusit në Kosovë, ambasadat e SHBA, BE dhe Britanisë i kanë bërë thirrje liderëve politikë...

 

Nëse e shmangni ngrënien e mëngjesit, rrezikoni obezitetin, sëmundjet e zemrës dhe diabetin, ka konkluduar një studim i ri.

Ekspertët e sëmundjeve të zemrës në Shtetet e Bashkuara e kanë theksuar rëndësinë e vaktit të mëngjesit, transmeton Klan Kosova.

Ata kanë paralajmëruar se një e treta e të rriturve nuk e hanë mëngjesin dhe gjatë ditës konsumojnë grisina, të cilat kanë efekt të dëmshëm në shëndetin e tyre.

© SYRI.net

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vitia: Në rast neglizhence nuk do të mund t’i përballojmë fluksit me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore në lidhje...

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Australia planifikon “spital virtual” në luftën kundër COVID-19

Australia po përgatiet të zbatojë një plan-projekt që parasheh trajtimin e pacientëve me koronavirus në shtëpitë e tyre përmes një sistemi special...

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...