Labit nuk iu realizua kjo ëndërr, synon postin e Kryeministrit

Mos i humb

Në pranga 90 shqiptarë dhe 27 të tjerë nga Kosova! Përfundojnë hetimet për operacionin anti-drogë ‘Karaburun’ në Itali

ITALI- Ka përfunduar hetimi paraprak për 237 italianë e shqiptarë të cilët akuzohen si të përfshirë në trafikimin e tonelatave droge të...

Rikthehen protestat e naftëtarëve në Ballsh/ Paralajmërojnë grevë urie: Nuk na pret njeri, jemi në mes të katër rrugëve

Janë rikthyer protestat e naftëtarëve në Ballsh, përpara uzinës së qytetit. Naftëtarët kanë paralajmëruar grevë urie. Ata shprehhen se...

PD ‘zbulon’ planin e Ramës për manipulimin e zgjedhjeve: Gati padia penale për Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë

Partia Demokratike ka deklaruar se do të padisë penalisht ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë pas denoncimeve të disa...

Studimi: Si ndikojnë kafshët në shëndetin e njeriut

Kafshët mund të kontribuojnë në përmirësimin e shëndetit. Një studim i ri i kryer nga Universiteti i Leeds në bashkëpunim me Western...

Kishte premtuar që kur të futet në politikë, do ta lë muzikën, por kjo nuk ndodhi. Arsyeja e kësaj është të mirat materiale që merr si këngëtar.

Mirëpo, edhe politika është tanimë pjesë e angazhimit të këngëtarit Labinot Tahirit.

Ai për Prive ka treguar se ëndrra e tij ishte të bëhej kryetar i Komunës së Ferizajt, por nuk u realizua.

Mirëpo, pas postit të deputetit, ai synon edhe Kryeministrinë dhe Presidencën.

Labi nuk ka lënë pa komentuar as sharjet që i ka marrë kur i është futur politikës.

Tahiri, kur u fut në politikë, pati thënë se qytetarët janë ata qe i kanë kërkuar të futet në politikë.

“Nëpërmjet politikës, unë mund të bëjë më shumë të mira për qytetarët e Kosovës dhe për atë popullatë e cila më ka pasuruar mua dhe unë me veprat e mia i kam pasuruar të tjerët”

Sipas tij, politika nuk është profitabile sa muzika, por synon që nëpërmjet saj t’ua përmirësojë jetën qytetarëve të vendit./Mesazhi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rrjedhin gjitha detajet e Google Pixel 5, pak para lansimit!

Google ka vendosur të mbajë një ngjarje më vonë sot gjatë ditës, ku kompania do të zbulojë zyrtarisht modelin e ri të...

Rusi, 169 viktima dhe mbi 8.900 raste të reja me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.185.231 ndërsa bilanci i viktimave në 20.891.

Macron telefonon Putinin: Duhet një armëpushim i plotë mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, bënë thirrje për armëpushim midis forcave të Azerbajxhanit dhe atyre...

Ukrainë, 5 të vdekur gjatë zjarreve pyjore

Gjatë zjarreve pyjore në Lugansk, në lindje të Ukrainës, për vdekje kanë pësuar pesë persona. Në njoftimin e Ministrisë...

Sinjalet e Fshehura Që Tregojnë se i Keni Enët e Gjakut të Bllokuara

Arteriet janë enët e gjakut që janë përgjegjëse për transportin e gjakut të pasur me oksigjen. Në gjendjen e tyre normale, arteriet janë elastike...