Ballina Bota Lajmi i Fundit/ Turqi, rrëzohet një avion ushtarak

Lajmi i Fundit/ Turqi, rrëzohet një avion ushtarak

42
0

Një avion ushtarak është rrëzuar në qytezën Gulsehir të provincës Nevşehir në pjesën qendrore të Turqisë.

Sipas të dhënavet ë sigurara nga Agjensia Anadolli, avioni ka rënë në afërsi të fshatit Ovaoren.

Në rajon janë dërguar ekipe të shëndetësisë, të zjarrfikësit dhe xhandarmërisë.

Sqarim: Foto-ja është ilustruese!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here