Lansohet Bugatti i parë i modelit Chiron, ja disa fotografi të tij!

119
0

Ka qenë pothuajse një vit që kur Bugatti shfaqi Sportin Chiron në garën e Gjenevës 2018.

Por, atyre iu desh kohë e gjatë që të prodhonte modele të tjera për t’i plasuar në treg.

Kompania e prodhimit të makinave nuk ka bërë asgjë të ditur në lidhje me këtë vonesë.

Makina vjen me një motor 8.0 litërsh ‘quad-turbo’, i cili është i aftë të prodhojë 1,479 kuajfuqi.

Chiron gjithashtu posedon 7 transmetues shpejtësish automatik.

Ky është shembulli i vetëm që është parë nga ky model, dhe është numëruar si i pari prej 500 sosh që do prodhohen

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here