Lavrov diskuton për çështjen e Jemenit me homologun saudit

Mos i humb

Haga: Kreu i OVL të UÇK-së u arrestua për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje…

Hysni Gucati u arrestua të premten në Kosovë për veprat penale “kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe...

Policia italiane sekuestron 14 lokale luksoze në qendër të Romës me vlerë prej 4 milionë eurosh

ITALI - 13 persona kanë rënë në prangat e policisë, 14 restorante luksoze në qendër të Romës dhe 4 mln euro pasuri të...

MSH: Ndërrojnë jetë 4 pacientë me koronavirus, regjistrohen 127 raste të reja infektimi

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 127 persona, ndërsa nuk e kanë fituar...

Piktura e Botticelli-t pritet të dalë në ankand për 80 milion dollarë

Një pikturë e shekullit të 15-të nga piktori Sandro Botticelli pritet të shitet për më shumë se 80 milion dollarë. Besohet se...

Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergey Lavrov, ka diskutuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite, Faisal bin Farhan, për çështjen e Jemenit.

Në një njoftim nga Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë thuhet se Lavrov zhvilloi një bisedë telefonike me Bin Farhan.

Në bisedën ku u diskutua situata sociale-ekonomike, ushtarake dhe ajo politike, fokusi u vendos mbi sigurimin e armëpushimit mes palëve ndërluftuese në vend, zbatimin e masave emergjente për ndihmat humanitare dhe mbështetjen e iniciativave të Kombeve të Bashkuara (OKB) lidhur me fillimin e procesit të zgjidhjes gjithëpërfshirëse pas konfliktit.

Lavrov në bisedë theksoi se paqja dhe stabiliteti i pritur në Jemen mund të sigurohet duke marrë në konsideratë interesat dhe shqetësimet e të gjitha forcave, grupeve fetare dhe të vendeve në rajon, si dhe me bashkimin e përpjekjeve të aktorëve të jashtëm.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret rreth 5 për qind këtë vit si pasojë e pandemisë me koronavirus, mirëpo vitin e ardhshëm...

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, u zotua se do të luftojë derisa forcat armene të largohen nga territori i kontestueshëm i Nagorno...

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...

Zbardhet vendimi i qeverisë për punësimin e 1 mijë mësuesve, ja si do të rekrutohen dhe paguhen

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19...

KU QËNDRON SHPËTIMI?

Një përshkrim profetik, udhëzim hyjnor për secilin që e dëshiron shpëtimin e lirinë në kohë sprovash dhe të shkatërrimit, atëherë kur Ukbeh...