LDK-ja ngrin negociatat me Vetëvendosjen: vendimi pasi të numërohen të gjitha votat

Mos i humb

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...

Rrjedha Turke” dërgon 500 milionë metra kub gaz në Evropë përmes Turqisë

Rusia transferoi mbi 500 milionë metra kub gaz natyror në Evropë nga Turqia përmes tubacionit të gazit natyror "Rrjedha Turke" gjatë muajit të parë...

Indonezia shpallet e çliruar nga koronavirusi vrasës vetëm “për arsye të lutjes”

Megjithse nuk kishte deklaruar deri tani asnjë rast të koronavirusit të ri vrasës SARS-CoV-2, Indonezia ka deklaruar sot se është e çliruar nga koronavirusi...

SHBA mesazh ngushëllimi dhe mbështetjeje Turqisë për Idlibin

Në një deklaratë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, qeverisë turke i shprehen ngushëllimet për dëshmorët e rënë në Idlib, duke iu shprehur...

Lidhja Demokratike e Kosovës e Vetëvendosje kanë vendosur një status të “ngrirjes së bashkëpunimit” deri sa të mbaroj i gjithë numërimi i votave.

Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, as mbledhjes së kryesisë së LDK-së ka thënë se kanë diskutuar për koalicionin e mundshëm me VV-në, por, për një gjë të tillë do të vendoset vetëm pasi që të numërohen krejt votat.

“Sot në kryesinë e LDK-së, diskutuan edhe njëherë faktin që kemi një rezultat mjaft të ngushtë me VV-në pra jemi 50:50, atëherë po presim certifikimin e rezultateve finale nga KQZ-ja, duke mos përjashtuar edhe 45 mijë vota nga mërgata me kusht e të personave me aftësi të kufizuara, prandaj negociatat do t’i zhvillojmë në momentin kur do të numërohen votat.

“Zhvillimi i negociatave do të bëhet në momentin kur të dalin rezultatet. Rezultatet presim që të certifikohen sa më parë, në momentin e parë do të kemi takim për koalicion. Do të presim certifikimin e rezultateve në momentin që kemi rezultatin final, pavarësisht se kush del partia e parë ne do ta respektojmë vullnetin. Sot ne kemi diskutuar fakti që kemi një rezultat të ngushtë, nëse përpjesëtohet me dy kemi më pas se 2.500 vota dallim. Takimi i radhës do të jetë vetëm pas certifikimit të rezultateve”, ka thënë ai.

LDK dhe VV kishin paraparë që sot të angazhonin grupe punuese për të biseduar për koalicionin e mundshëm pas zgjedhor.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...