Limon dhe sodë buke, kombinimi i mrekullueshëm. 1000 herë më i fuqishëm se kimioterapia

187
0

Soda e bukës dhe një copë limoni të hedhur në një gotë uji mund të përdoret të bëjnë mrekulli për shëndetin tuaj.

Kjo metodë është një nga më të famshmet e mjekësisë popullore të të gjitha kohërave.

Duke pirë një gotë me ujë me një lugë sode bikarbonike dhe duke shtrydhur një copë limoni, trupi juaj do të ketë disa përfitime të mahnitshme shëndetësore për të cilat do të flasim në këtë shkrim.

Pastrimi i veshkave: Ju që keni dhimbje të veshkëve apo probleme të organeve urinare apo gurë në veshka? Një ilaç si ky mund të përdoret në shtëpi dhe është fare i thjeshtë: Një gotë ujë me një lugë sode buke dhe disa pika lëng limoni,

Kjo tretje ndihmon për të rritur pH në trup, përmirëson funksionin e veshkave dhe ka efekte në filtrimin e gjakut duke pastruar edhe fshikëzën, e cila mund të shkaktojë infeksione në trupin tuaj.

Ky tretje është rekomanduar nga shumë nefrologë, sepse ndihmon për të rivendosur ekuilibrin e funksioneve tuaja trupore dhe përmirëson mirëqenien tuaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here