Limon dhe sodë buke, kombinimi i mrekullueshëm. 1000 herë më i fuqishëm se kimioterapia

Mos i humb

Kina e trajtoi koronavirusin sikurse BRSS-ja Çernobilin

Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Robert O’Brien e ka krahasuar mënyrën sesi e ka trajtuar Kina situatën me koronavirusin,...

Greqia regjistron vetëm 3 raste të reja me COVID-19, viktimat shkojnë në 171

Greqia regjistron 3 raste të reja e me COVID-19 teksa viktimat kanë shkuar në 171. Tashmë i...

Rama: Do ta ndërtojmë HEC-in e Skavicës me forcat tona.

Kryeministri Edi Rama në një lidhje të drejtpërdrejtë ka premtuar ndër të tjera se do të ndërtohet shumë shpejt Skavica.

Francë, 66 viktima të tjera nga COVID-19, nga 2 qershori lehtësim i ri i masave

Në 24 orët e fundit, në Francë janë regjistruar 3.325 raste të reja, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve është...

Soda e bukës dhe një copë limoni të hedhur në një gotë uji mund të përdoret të bëjnë mrekulli për shëndetin tuaj.

Kjo metodë është një nga më të famshmet e mjekësisë popullore të të gjitha kohërave.

Duke pirë një gotë me ujë me një lugë sode bikarbonike dhe duke shtrydhur një copë limoni, trupi juaj do të ketë disa përfitime të mahnitshme shëndetësore për të cilat do të flasim në këtë shkrim.

Pastrimi i veshkave: Ju që keni dhimbje të veshkëve apo probleme të organeve urinare apo gurë në veshka? Një ilaç si ky mund të përdoret në shtëpi dhe është fare i thjeshtë: Një gotë ujë me një lugë sode buke dhe disa pika lëng limoni,

Kjo tretje ndihmon për të rritur pH në trup, përmirëson funksionin e veshkave dhe ka efekte në filtrimin e gjakut duke pastruar edhe fshikëzën, e cila mund të shkaktojë infeksione në trupin tuaj.

Ky tretje është rekomanduar nga shumë nefrologë, sepse ndihmon për të rivendosur ekuilibrin e funksioneve tuaja trupore dhe përmirëson mirëqenien tuaj.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si u sekuestruan 195 kg kanabis në një kamion në Kapshticë, 4 në pranga

Policia e Korçës ka zbardhur dhe dokumentuar skemën e ngjarjes së sekuestrimit të 195 kg kanabis, vë në pranga 4 shtetas dhe...

Këshilli Politik mblidhet sërish sot në orën 17:00

Takimi i radhës i grupit negociator për reformen zgjedhore do të zhvillohet sot në ora 17:00 tek Pallati Kongreseve.

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri – 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën e përditëshme. Këto probleme...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...