Limoni ka efekt pozitiv në shëndetin e zemrës!

Mos i humb

Morali i besimtarit

https://youtu.be/FGoO5P2gI8w Pas librit tim të parë, i cili mban titullin Adhurimet e besimtarit...

Startojnë fluturimet edhe nga Gjeneva drejt Prishtinës, tri herë në javë

Kompania e fluturimeve Air Prishtina ka njoftuar se do të ketë fluturime edhe nga Gjeneva drejt Kosovës.Gjatë tërë korrikut do të ketë...

Hapja e kufirit me 1 korrik, Greqia ndryshon mendim. Ja kush mund të kalojë

Megjithëse një ditë më parë zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas ka komunikuar se do të hapen në 1 korrik kufijtë me...

BE-ja synon të vazhdojë dialogun Kosovë-Serbi pa presidentin Thaçi

Zyrtarët e Bashkimit Evropian (BE) synojnë të vazhdojë përpjekjet për rifillimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës, por...

Limoni përmban një sasi të madhe të vitaminës C.

Sipas Healthline, një limon përmban 31 mg vitaminë C.

Disa hulumtime tregojnë që konsumimi i frutave dhe perimeve që janë të pasura me vitaminën C zvogëlon rrezikun e prekjes nga sëmundjet e zemrës.KK

Pos vitaminës C, lemoni ka edhe fibra të cilat janë shumë të mira për shëndetin tuaj të zemrës.

Pra me konsumimin e lemonit do të zvogëloni rrezikun e prekjes me sëmundje të zemrës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...