Lleshaj takon gjimnazistët e Rrëshenit: Zhvilluam bashkëbisedim për sigurinë publike

Mos i humb

Rriten rastet e reja Covid, Greqia dhe Spanja vendosin kufizime të reja

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka nënshkruar një urdhëresë, e cila parashikon ndalimin e hyrjes dhe tranzitit në Itali për ata...

Basha pret në takimin ambasadorin e Gjermanisë

Ambasadorët duket se i janë rikthyer takimeve në selinë e PD. Ambasadori gjerman Peter Zingraf ndodhet tashmë në selinë...

Turqi : Në 24 orët e fundit janë të shëruar mbi 2000 persona nga covid-19

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, ka njoftuar se mbi 2.297 persona janë shëruar nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi...

Infektohen me COVID-19 kryetarja dhe një gjyqtare, mbyllet Gjykata e Apelit Durrës dhe ajo e Kavajës

Kryetarja e Gjykatës së Apelit të Durrësit dhe një gjyqtare kanë rezultuar pozitive me COVID-19, ndërsa sot është marrë vendimi i mbylljes...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim me gjimnazistët e Rrëshenit.

Lleshaj deklaron se ka folur me gjimnazistët në Rrëshen në lidhje me sigurinë publike. Ai shtoi se baskëbisedimi u zhvillua për nevojën e angazhimit qytetar dhe publik, për sigurinë si një e mirë publike primare, për vlerat dhe përgjegjësitë individuale dhe komunitare, për raportin e ligjit me moralin dhe për shumë gjëra të tjera.

Postimi i Sandër Lleshajt:

Në Mirditë sot takova një grup të nxënësve të gjimnazit. Një grup plot energji pozitive, dituri dhe inteligjencë.

Bashkëbiseduam për nevojën e angazhimit qytetar dhe publik, për sigurinë si një e mirë publike primare, për vlerat dhe përgjegjësitë individuale dhe komunitare, për raportin e ligjit me moralin dhe për shumë gjëra të tjera. Jo shpesh të ndodh që të përballesh me pyetje të vështira e kritike, të cilat të bëjnë që të djersitesh, por edhe që të mbushesh me respekt për atë që pyet.

Në fund të një diskutimi të tillë kupton se sa vlerë ka koha e dedikuar për të, edhe pse ndoshta në fillim vjen me drojën se i ke hequr diçka ditës së zakonshme të punës. Në fakt, është e kundërta. Dita e punës merr vlerë autentike kur asaj i shtohet një diskutim i tillë.

Mirënjohje për gjimnazistët e Rrëshenit dhe edukatorët e tyre në shkollë dhe në shtëpi.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Durrës: Rama tregon episodin me kryetaren Sako nis dhënia e granteve

Ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kurti: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid, këtë e ka vërtetuar edhe GjND

Me rastin e 25 vjetorit të masakrës së Srebrenicës, ish-kryeministri Albin Kurti ka ndarë pjesë nga fjala e Fouad Riad – Gjyqtar...

Basha : Ndryshimin nuk ka forcë ta ndalë askush!

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen me një mesazh të fortë, ndërsa i bën të qartë rivalit të tij politik, Edi...

Kosovë : Infekrologu Krasniqi gjendja është skajshmërisht e rënduar

Të premten janë konfirmuar 205 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK’së,...

Goditet banda shqiptare e vjedhjes së skafeve në Greqi

Goditet në Greqi një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe. Operacioni i policisë greke u përqendrua në Patra, Agrinjo, Astako dhe Ksiromero Aitiloakarnania.