LSI, Vasili: Krimi i bërë njësh me shtetin pengon investimet

Mos i humb

Vuçiq: Tetë shqiptarë me koronavirus u transferuan nga Novi Pazari për në Beograd

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se vendi i tij kujdeset për popullsinë në të gjithë Serbinë, si dhe se mjekët te...

Thellohet bilanci! Shkon në 22 numri i viktimave në Shqipëri nga Covid-19

Një pacient 90-vjeçar ka humbur jetën në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare 90-vjeçari ishte i prekur edhe...

Virusi Korona, DW: Sa të vlefshme janë maskat? Ja çfarë duhet të dini

Gjithnjë e më shumë njerëz mbajnë prej ditësh maska. Në shumë vende madje mbajtja e maskave është e detyrueshme. Po a kanë...

Turqia nis “projektin për akomodimin e të pastrehëve” në luftën kundër COVID-19

Ministrja e familjes, punës dhe shërbimeve sociale të Turqisë, Zehra Zümrüt Selçuk, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri...

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka deklaruar se aktiviteti Diplomacia Ekonomike është vetëm një farsë përsa kohë krimi është ulur në krye të qeverisë dhe përzë investimet e huaja.

“Që droga dhe krimi i organizuar janë ulur këmbëkryq në Shqipëri e thotë BE, SHBA, OSBE dhe gjithë mediat botërore. Kur e thotë opozita shqiptare, sipas kryeministrit dhe ca e ca të tjerëve që i rrijnë nga pas është faj, gabim dhe herezi”, ka deklaruar Vasili.

Ai ka theksuar se tashmë nuk ka asnjë dyshim se droga dhe krimi i bërë njësh me pushtetin po e shkatërrojnë vendin dhe përgjegjës për këtë është vetëm kryeministri.

“Përgjegjësia ka vetëm një emër, që është kryetrafikanti që urdhëroi të pengohej drejtësia për ish-ministrin e akuzuar nga Europa. Edhe për këtë e gjithë Europa po flet. Ndaj largohen investimet e huaja, sepse pushteti i grabit me taksa e ryshfete pa fund, ndërsa krimi i mbështetur nga qeveria i rreh dhe i gjymton”, ka thënë Vasili.

Ai ka shtuar se, fjalimet e kryeministrit për diplomaci ekonomike janë një humor me të cilin qeshin e gëzojnë trafikantët dhe qajnë e hidhërohen shqiptarët./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).