Lutfi Haziri: Pa LDK-në, s’ka marrëveshje finale me Serbinë

Mos i humb

Heroinë, para dhe armë/ Arrestohet 52-vjeçari nga Gramshi

Dhjetëra doza me heroinë, një sasi e konsiderueshme parash e përfituar nga shitja e lëndës narkotike, dy armë të ftohta dhe një...

Spanjë, arrin në 7.340 numri i të vdekurve nga COVID-19

Për të tretën ditë me radhë, Spanja regjistroi mbi 800 vdekje ditore nga koronavirusi i ri (COVID-19), sipas të dhënave të Ministrisë...

Nis sot, ja procedura si të aplikoni për “pagën e luftës”

Nga sot 1 prill, ka nisur aplikimi i subjekteve të vogla, me qarkullim deri në 14 milionë lekë,...

Maqedoni e Veriut, rritet në 6 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka njoftuar se Klinikën për sëmundje infektive nga koronavirusi i ri (Covid-19) kanë...

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se pa përfshirjen e Lidhjes Demokratike të Kosovës, nuk mund të arrihet marrëveshje finale me Serbinë.

Ai shkruan në Facebook, se legjitimiteti për përfaqësimin në bisedime me Serbinë nuk falet, por duhet të fitohet.

“Kjo arrihet me zgjedhje apo marrëveshje të garantuara. Sa më parë aq më mirë. Me LDK u nisë dhe ka me u bitisë shtet ndërtimi i Kosovës. Deklaratat e Veselit janë bërë sikur të babadimrit, të cilave vetëm PAN-i mundet të iu besojë. Urime i Ri 2019”, ka shkruar Haziri në Facebook.

Postimi i plotë:Pa LDK-në, as s’ka pasë e as s’ka me pasë stabilitet politik, ekonomik e social Republika jonë. S’ka mundësi me pasë as marrëveshje finale me Serbinë, pa neve. Legjitimiteti për përfaqësimin në bisedime nuk të falet, por duhet të fitohet. Kjo arrihet me zgjedhje apo marrëveshje të garantuara. Sa më parë aq më mirë. Me LDK u nisë dhe ka me u bitisë shtetndërtimi i Kosovës. Deklaratat e Veselit janë ba si të babadimrit, por vetëm PAN mundet me i besu.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...

Ambasada e SHBA mesazh të rëndësishëm për viktimat e krimit

Ambasada e SHBA në Tiranë flet sërish për Reformën në Drejtësi, teksa ndalet te viktimat e krimit. Në një...