Maqedoni: 123 persona të shëruar dhe 88 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Mos i humb

Kosovarët që kthehen në Gjermani, nga nesër do të obligohen të testohen për Covid-19

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se që nga nesër, të gjithë qytetarët, banorë rezidentë në Gjermani apo që kalojnë pushimet...

Infermieri shqiptar i vjedh kartën e bankomatit pacienti që humbi jetën nga COVID-19

Një infermier shqiptar  në Itali është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se i ka vjedhur kartën e bankomatit një pacienti që humbi...

Zbuloni Të Gjitha Llojet e Pjeprit – Vlerat dhe Përfitimet Për Shëndetin

Prodhimi vendas me pjepër ka dalë në treg. Pjepri bën pjesë në kategorinë e frutave më tepër mirëbërëse për...

Policia i prish planin shpërndarësit të heroinës i arreston

Policia e Tiranës ka arrestuar një 31-vjecar, pasi akuzohet se shpërndante lëndë narkotike në kryeqytet. Uniformat blu kanë informuar...

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 973 teste, ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me COVID-19.

Sipas qyteteve: Shkup-30, Kumanovë-8, Dibër-1, Shtip-13, Prilep-5, Tetovë-3, Strugë-11, Veles-1, Manastir-1, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-1, Probishtip-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1, Kërçovë-8.

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 123 persona të shëruar nga koronavirusi: Shkup-70, Shtip-6, Prilep-4, Tetovë-31, Veles-3, Koçan-2, Probishtip-1, Kërçovë-1, Resnje-4, Negotinë-1 .

Sot janë regjistruar tri viktima nga koronavirusi, dy pacientë nga Shkupi dhe një nga Shtipi.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vend që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 8.197 persona.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...