Maqedoni e Veriut, 89 raste të reja dhe 7 të vdekur nga koronavirusi

Mos i humb

Spanjë: Policia mbyll disa plazhe

Të dielën në Spanjë turma të mëdha njerëzish i ishin drejtuar bregdetit. Kjo ka detyruar policinë spanjolle të kthejë mbrapsht një numër...

Covid, në Pekin dita e parë pa raste të reja pas gati një muaji

Pothuajse një muaj pas alarmit të shkaktuar nga shpërthimi i ri i koronavirusit në Pekin, në 24 orët e fundit kryeqyteti nuk...

Kroacia do të fillojë mjekimin e pacientëve me gjakun e të shëruarve nga COVID-19

Në Kroaci, së shpejti do të fillojë dhurimi vullnetar i plazmës së gjakut nga personat që e kanë mbijetuar sëmundjen COVID-19, të...

Rama-Bashës: Mos na provokoni! S’ua kemi borxh as ne, as populli. Morët gjithçka deshët!

Kryeministri Edi Rama vazhdon t’i bëjë thirrje Bashës për çështjen e marrëveshjes së 5 qershorit, ku përsërit thirrjen që opozita jashtë parlamentit...

Gjithashtu në këtë periudhë kanë humbur jetën 7 persona, duke e çuar numrin e vdekjeve në 140.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë shëruar 17 pacientë të tjerë nga koronavirusi, ndërsa që nga shpërthimi i pandemisë, numri i pacientëve të shëruar arrin në 1.569.

Sipas të dhënave të ministrisë, në Maqedoninë e Veriut janë 606 raste aktive me COVID-19.

Maqedonia e Veriut deri më tani ka kryer gjithsej 30.302 teste për COVID-19, përfshirë 727 në 24 orët e fundit.

Zyrtarët e vendit më parë njoftuan se kulmi i rasteve me COVID-19, do të arrinte shifrën midis 2.000 dhe 2.500.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rama: Panoramë fantastike për udhëtarët! Balluku: Drejt restaurimit ura e Ali Pashës

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e Bypass-it të Tepelenës 1.8 kilometra që lidh segmentet rrugore Levan- Tepelenë dhe Tepelenë-...

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është futur zyrtarisht në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zgjasin 3 ditë. Sot, më...

Kush janë 4 të dënuarit në Tiranë e Kavajë që duhet të deklarojnë burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar katër personazhe të botës së krimit në Tiranë e Kavajë, të dënuar për trafikimm lëndësh narkotike...

Tabaku: Oligarkët e PPP-ve përfituesit kryesorë të garancisë sovrane. Braktisen turizmi e fasoneritë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një deklarate nga selia blu thotë se kryeministri Rama i ka braktisur qytetarët dhe ka...

KLP mblidhet on line, emërohet unanimisht si prokurore në SPAK, Manjola Kajana

Në kushtet e distancimit social, si rezultat i pandemisë COVID19, është mbajtur gjatë paradites së sotme përmes platformës on-line, mbledhja e 63-të...