Maqedoni e Veriut, ndryshon ora policore gjatë festës së Fitër Bajramit

Mos i humb

Dërgoi skuadër vrasësish në Kanada për të ekzekutuar një ish-zyrtar/ Princi saudit nën akuzë

Princi i Kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed Bin Salman është vënë nën akuzë ditët e fundit se ka dërguar një skuadër vrasësish...

Hyrja e ushtrisë serbe në Kosovë, Hoti mbledh krerët e institucioneve të sigurisë

Hyrja e ushtrisë serbe brenda territorit të Kosovës dhe shqetësimet e ngritura nga banorët të cilët jetojnë në zonën kufitare të Karaqevës,...

Zvicra vendos Spanjën në listën e karantinës

Pjesa kontinentale e Spanjës, duke filluar nga e shtuna do të jetë në listën e zonave të rrezikut, të përpiluar nga Zyra...

Meta : Koha që shqiptarët të marrin në zotërim vendin dhe fatet e tyre!

Presidenti Ilir Meta publikon pamjet rrëqethëse të 19 viteve më parë, kur rreth 20 mijë shqiptarë u nisën drejt Italisë me shpresë...

Spasovski, përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se duke ndjekur gjendjen epidemiologjike me COVID-19 dhe rekomandimet e Komisionit të Sëmundjeve Infektive, në seancën e sotme të qeverisë është vendosur që ora policore të zgjatet.

“Ndalohet lëvizja e të gjithë qytetarëve në gjithë territorin e shtetit duke filluar nga e diela, 24 maj, në ora 11:00, deri të martën, 26 maj, ora 05:00”, shkroi Spasovski.

Dita e dielë është dita e parë e Fitër Bajramit, në të cilën është lejuar lëvizja e qytetarëve nga ora 05:00 deri në ora 11:00.

Gjatë ditës së hënë, që është dita e dytë e Fitër Bajramit, është e ndaluar lëvizja e qytetarëve gjatë gjithë ditës, deri në mëngjesin e së martës në ora 05:00.

Ndërkohë, nesër më 23 maj, si dhe të martën më 26 maj dhe në ditët në vijim, do të vlejë ora policore e deritanishme, nga 19:00 deri në ora 05:00 mëngjesin e nesërm.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Presidenti i Filipineve ofron të injektohet me vaksinën ruse kundër COVID-19

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka ofruar që të jetë personi i parë që injektohet me vaksinën e Rusisë kundër koronavirusit të...

Tre tanke izraelite shkelin kufirin libanez

Tre tanke izraelite kaluan gardhin teknik që ndan Libanin nga Izraeli, transmeton (AA). Agjencia zyrtare libaneze e lajmeve raportoi...

Mbi 2.000 të arrestuar në ditën e dytë të protestave në Bjellorusi

Zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme të Bjellorusisë, Olga Çemodanova, njoftoi se janë arrestuar mbi 2.000 persona në ditën e dytë të protestave...

BE thirrje për dialog në Mesdheun Lindor

Zëdhënësi i Komisionit të Bashkimit Evropian (BE) Peter Stano, theksoi se është e nevojshme të ketë sjellje që përputhen me fqinjësinë e...

Maqedoni e Veriut, shkon në mbi 12.000 numri i rasteve me COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 141 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...