Maqedoni e Veriut, tejkalon shifrën 300 numri i viktimave nga COVID-19

Mos i humb

Tre “të fortëve” në Fier i sekuestrohen 200 mijë euro makina e apartamente

Policia e Fierit konfiskon katër apartamente dhe 1 automjet me vlerë tregu 200 mijë euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtaria...

Rindërtimi pas tërmetit, qeveria hap tender 150 mln dollarë, projekti do zbatohet nga FSHZH, shtrihet në 7 qytete

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka hapur tenderin për rindërtimin e pallateve të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Vlera totale është...

Mini Kopshti i Perimeve Të Shëndetshme Në Shtëpi

Rritja e perimeve në vazo është një mënyrë shumë e lehtë për të marrë prej perimeve të shëndetshme, aromën dhe freskinë më...

Izraeli godet një pikë vëzhgimi në Gaza

Forcat ajrore izraelite kanë goditur një pikë vëzhgimi në veri të Rripit të Gazës që i përket grupit palestinez të rezistencës Hamas,...

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) katër persona ndërruan jetë ndërsa janë zbuluar 126 raste të reja me këtë virus.

Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në vend arrin në 6.334, numri i të shëruarve në 2.475 ndërsa numri i viktimave në 302. Aktualisht numri i rasteve aktive është 3.557.

Siç informon Ministria e Shëndetësisë sot janë raportuar 48 persona të shëruar nga COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.140 teste ndërsa numri i përgjithshëm i testeve të kryera deri më tani kap shifrën 60.773.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Krujë: Dogji furrën për prodhimit e gëlqeres, procedohet penalisht 49-vjeçari

Një 49 vjeçar, banues në fshatin Burizanë, Krujë është proceduar penalisht për për veprën penale “Ndotja e ajrit”. Policia...

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.