Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Mos i humb

Përmbytje ‘apokaliptike’ në Japoni, 14 viktima dhe dhjetra të zhdukur

14 viktima, dhjetra të zhdukur dhe mbi 75 mijë njerëz të evakuara. Është ky bilanci i përmbytjeve, shkaktuar nga...

Basha : Plani ynë ekonomik kthen investimet e huaja në Shqipëri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është takuar sot me përfaqësues të Dhomës Gjermane të Tregtisë, të cilët i ka njohur me planin...

Kosova në listën e rrezikut, 10 ditë karantinë pas kthimit

Udhëtimi jashtë vendit është bërë më stresues në kohën e krizës së koronavirusit. Përveç masave mbrojtëse dhe kushteve të...

Johnson dhe Merkel bisedojnë për marrëdhëniet pas Brexit dhe për Libinë

Në një deklaratë nga Zyra e kryeministrisë britanike thuhet se Johnson dhe Merkel zhvilluan një bisedë telefonike. Liderët u...

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet publik regjistroi 17 raste të pacientëve të shëruar. Numri i të shëruarve deri më tani ka rritur në 1.470.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në Maqedoninë e Veriut kanë mbetur 450 raste aktive me COVID-19.

Maqedonia e Veriut deri më tani ka kryer gjithsej 26.463 teste për COVID-19, përfshirë 622 teste në 24 orët e fundit.

Zyrtarët e vendit më parë kishin njoftuar se kulmi i rasteve me COVID-19, do të arrinte midis 2.000 dhe 2.500.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kryevirologu amerikan: Covid është bërë më i fortë, pandemia në fillimet e saj

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci ka deklaruar se ‘Koronavirusi është bërë më i fortë’ dhe se ne ‘do të duhet të jetojmë me...

Dhimbjet Muskulare – Kura Natyrale Që Funksionon

Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë.

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç. Sipas...

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim takim me Taulant Ballën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

Kosovë : Kryeministri Hoti paralajmëron shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se në Qeverinë Kurti ku ka qenë zëvendëskryeministër kanë kërkuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në mënyrë...