Maqedonia e Veriut raporton 75 raste të reja me COVID-19 dhe 5 vdekje

Mos i humb

Dy subjektet fetare shqiptare në Zvicër, bashkohen në një të vetme

Një moment historik për muslimanët shqiptare në Zvicër. Pas disa vite të veprimtarisë së ndarë në dy organizata, arrihet marrëveshja e shkrirjes...

Shqipëri : Janë regjistruar 3 humbje jete nga covid-19 dhe 131 raste të rinj në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë informoi sot se janë 131 raste me COVID-19 dhe 3 të vdekur në 24 orët e fundit.

Kina dërgon satelitin e ri në hapësirë për monitorimin e mjedisit detar

Kina sot ka dërguar një tjetër "satelit detar" në hapësirë, njoftuan mediat lokale. Sateliti i ri për monitorimin e...

Lista e policëve që u arrestuan në aksionin e Karaçevës

Zyrtarët policorë që u prangosën sonte, në vend që të pengonin veprimtaritë ilegale si Zyrtarët policorë që u prangosën...

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve ka regjistruar 75 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar në 11.202 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me këtë virus në vend.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë ditës së fundit po ashtu janë raportuar 5 vdekje të reja nga COVID-19, me çka numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 505.

Maqedonia e Veriut deri më tani ka kryer 106.877 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 830 teste të kryera gjatë ditës së fundit.

Numri i pacientëve të shëruar nga koronavirusi në vend është 7.108, ndërsa numri i rasteve aktive 3.589.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Jam dakord me Ilir Metën”, reagon Rama: Sa mirë do kishte qenë sikur ta kishte mbrojtur Valbonën si Vjosën kur ishte zv.shef i qeverisë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir meta për Lumin Vjosë, ku ky i fundit theksoi se e ardhmja...

Kosovë / Dështon për herë të tretë votimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike Covid-19

Kuvendi i Kosovës ka dështuar për herë të tretë të votojë në lexim të parë Projketligjin për Rimëkëmbje ekonomike Covid-19.

I zhgënjyer nga shteti, qytetari nga Shijaku detyrohet të kthehet në shtëpinë e prishur nga tërmeti: Jam invalid, 8 muaj as përkrahje, as ndihmë,...

Banori i Shijakut, Klodian Luku, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta...

Vetëm 30 dollarë për një natë, shtëpia e ‘Princit të Bel Air’ jepet me qira!

Seria “Princi i Bel-Air”-it që edhe shënoi fillimin e karrierës së Uill Smith në televizion, feston 30 vjetorin. Dhe...

Më shumë se 30 të vdekur nga zjarret në Kaliforni/ Shkencëtarët: Ngrohja globale pati ndikim të lartë

Zjarret masive të rëna në Kaliforni nga ngritur shumë shqetësime në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.