Maqedoninë e Veriut ka regjistruar 6 viktima dhe 205 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Mos i humb

Kimioterapia nuk rrezikon të prekurit me COVID-19

Tejmbushja e spitaleve, ankthi ndaj infektimit me Covid-19 dhe frika se kimioterapia mund të ulë mundësitë për të jetuar të pacientëve të...

Yuri Kim: Të jemi të qartë! Kjo ka të bëjë me ndëshkimin e kriminelëve të njohur

Ambasada e SHBA-së del sërish në mbështetje të SPAK dhe drejtësisë së re. Një mesazh i fortë, ku SHBA thekson se ka...

Vuçiç: Propozim ligji për UÇK-në, ngacmim ndaj serbëve

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se Projektligji për vlerat e luftës së UÇK-së, ndalon mendimin ndryshe dhe paraqet vazhdim të...

Përhapet salmonela përmes qepëve në 43 shtete, sëmuren qindra njerëz

Një shpërthim i salmonelës i shkaktuar nga qepët po zgjerohet dhe ka infektuar më shumë se 640 njerëz nga 43 shtete. Të...

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut njoftoi sot se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 6 viktima dhe 205 raste të reja infeksioni Covid.

Tre viktima janë nga Shkupi, një nga Dibra dhe dy nga Tetova.

Me këto shifra, numri total i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë është rritur në 368  kurse numri i përgjithshëm i të prekurve ka shkuar në 7777 raste.

Po sipas autoriteteve, numri i të shëruarve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut sot arriti në 366, për një total prej 3990 personash.

Për momentin në territorin e Maqedonisë së Veriut janë 3493 raste aktive me Covid-19.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Krujë: Dogji furrën për prodhimit e gëlqeres, procedohet penalisht 49-vjeçari

Një 49 vjeçar, banues në fshatin Burizanë, Krujë është proceduar penalisht për për veprën penale “Ndotja e ajrit”. Policia...

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.