Mashurka të njoma, ja si ti pëgatisni ato!

Mos i humb

Kosovë : Në 24 orë janë rregjistruar 12 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të shëruar

Sot më 29 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 311 mostra të marra...

Greqia dërgon 400 policë në kufirin greko-turk

Pas deklaratës së djeshme të zëdhënësit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Turqisë se “ata që pretendojnë se janë djepi i...

Këshilli Politik vijon aty ku e la dje, me teknologjinë në zgjedhje, pikë rendi dhe depolitizimi i administratës zgjedhore

Teknologjia në zgjedhje dhe depolitizimi i administratës zgjedhore janë dy pikat e rendit të sotëm në diskutimet e Këshillit Politik për Reformën...

Kosovë : Nga nesër fillon faza e tretë e lehtësimit të masave anti-covid

Prej nesër në vend do të fillojë faza e tretë e hapjes graduale ose lehtësimit të masave anti-covid. Që...

Mashurkat janë të pasura me hekur, ndaj rekomandohen gjerësisht për njerëzit që kanë pamjaftueshmëri të këtij minerali.

Mashurkat janë gjithashtu të pasura me magnez, zink, kalium, fosfor dhe kalçium.

Kjo i bën ato perfekte për organizmin.

Më poshtë do të gjeni nga AgroWeb.org arsyet e forta përse duhet të konsumoni mashurkat.

Më Shumë Hekur Në Organizëm

Falë sasisë së madhe të hekurit që përmbajnë, mashurkat këshillohen të konsumohen nga njerëzit që vuajnë nga anemia.

Një gjysëm pjate me mashurka të gatuara ofron 20 kalori.

Mashurkat janë gjithashtu një burim i shkëlqyer i sodiumit, yndyrës së shëndetshme, fibrës, kalçiumit e të tjerë.

Ekspertët e ushqyerjes së shëndetshme e konsiderojnë mashurkën mirëbërëse për shëndetin e njeriut.

Sipas të dhënave të AgroWeb.org mashurkat rekomandohen të konsumohen edhe nga njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut,  niveli i lartë i sheqernave në gjak dhe kolesterolit të lartë.

Mashurkat përmbajnë argininë, një substancë që ul nivelin e sheqerit në gjak dhe urinë.

Zierja e mashurkave shkatërron argininën, ndaj këto perime duhen kavërdisur lehtë.

Fibra e mashurkave është ideale për të përmirësuar tretjen dhe ulur kolesterolin.

Mashurkat janë të dobishme për të larguar toksinat dhe substancat e padëshiruara në organizëm, sepse janë të pasura me kalium.

Konsumi i rregullt i tyre rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga reumatizma.

Gatimi i Mashurkave

Mashurkat mund t’i kaurdisni lehtë ose t’i gatuani me avull.

Nëse i preferoni të ziera, mund t’i konsumoni bashkë me peshkun ton, mishin e pulës ose sardelet.

Për një gatim të shijshëm, mashurkat mund t’i kombinoni me trumzë, hudhër, djathë ose mish pule.

Në variantin e pagatuar, mashurkat përmbajnë një proteinë që është e dëmshme dhe helmuese.

Për shkak të saj, mashurkat nuk duhen ngrënë kurrë të gjalla. /Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...